«Графо-моторні навички» для діток з особливою долею

Авторську методику з підготовки руки до письма для дітей з особливими освітніми потребами раннього та дошкільного віку презентували у ДНЗ № 40 міста Луцька. Книга-зошит-тренажер Людмили Вознюк «Графо-моторні навички» створений та апробований на базі ВОДГО «Центр розвитку дитини», рекомендований кафедрою ортопедагогіки та реабілітології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова.

Під час презентації автор розповіла, що корекційно-розвивальний посібник призначений, в першу чергу для соціалізації та розвитку навичок письма діток з особливостями психофізичного розвитку. Книга-зошит-тренажер розроблений із врахуванням міжаналізаторної взаємодії та базується на комплексному підході до вирішення проблеми дітей зі складними порушеннями розвитку (ДЦП, вадами зору, інтелектуальними порушеннями тощо), починаючи уже з 2-х-річного віку.  Практичний матеріал поданий з помірним системним наростанням навантаження на кисть руки дошкільника. З метою корекції емоційного стану дитини, розвитку уваги, пам’яті, мислення, навчання спільній діяльності пропонується також практика «живих/тілесних» прописів, що базується на так званій «пам’яті тіла». Саме цей підхід дозволяє дитині засвоювати не окремий елемент, а відразу цілісне (глобальне) зображення. До книги додається методичний путівник для батьків «Навчаємось навчати».

«З дітьми потрібно завжди працювати лише в позитивній площині, бути терплячими і уважними», – зазначила Людмила Вознюк. Автор також подякувала меценатам, завдяки яким була втілена ідея проекту.

«Якби не фінансова підтримка благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», то наша зустріч могла б і не відбутися», – зауважила Людмила Вознюк.

Своєю чергою, заступник голови правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич зазначила: «Ми від осені живемо цим проектом. Першим етапом нашої співпраці з Людмилою Вознюк стала підтримка частини накладу книги «Почуй мене сердечком». Ми розуміли, наскільки важливим для дітей мати ці видання і як важливо не втрачати часу. Також це підтримка авторів. Ми розуміємо, наскільки цей проект є новаторським та інноваційним. Окрім того, цей інтелектуальний продукт має місцевий патріотичний резонанс. І ще одна наша місія – прикладом такої співпраці навчити й інших, що потрібно спільними зусиллями підтримувати соціальні гуманітарні проекти, які мають користь в сучасності та продовження в майбутньому».

Особлива дитина – дитина з майбутнім, стверджують у ВОДГО «Центр розвитку дитини».

Redaktor

Залиште коментар