І Жар-птиця як терапія доброти

Ці птахи, виконані у стилі неповторного петриківського розпису, дивляться чи не з кожного малюнка на стінах хірургічного відділення обласної дитячої  клінічної лікарні.

Хлопчик. якого з палати вивозять на каталці і везуть в операційну, бачить саме їх, у ці непрості для себе хвилини і вірить: усе буде добре… Деталь. яка додає позитиву. Бо коли хворіють діти, це завжди біда.

Тому проект “Дитяча медицина” є одним з пріоритетних

 У відділенні планової хірургії Волинського обласного медичного територіального об’єднання у рік проводиться понад тисяча операцій. У день – в середньому 10 – 12. Що означає для відділення ремонт коридору, виконаний благодійниками, промовисто підтвердить наче маленька деталь: кожного пацієнта (а це навіть дітки, яким виповнився тільки місяць від народження) принаймні два рази у день везли каталкою в операційну й назад. Старий паркет, який міг би банально розсипатися, якби його не лакували щонайменше раз у рік, нагадував тоді своєрідні “американські гірки”: бо як не вези каталку акуратно, а вона все одно стрибатиме на старих паркетинах… Тому завідувач відділенням хірургії, головний дитячий хірург області Володимир Семенович Селюк і не приховує радості: замість паркету, котрий пам’ятав ще день відкриття лікарні у далекому 1987 (!) році, покладено гарну плитку. І зручно, і гігієнічно.

Такі реалії, що і медики, яким вистачає клопотів із суто професійною допомогою маленьким пацієнтам, а дитяча медицина має свої, відміні від лікування дорослих, особливості, мусять ще й перейматися суто господарськими проблемами. Володимир Семенович з приємністю показує оновлене відділення: благодійний фонд “Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк” не тільки виділив кошти на ремонт. Медики не мали відношення ні до придбання будівельних матеріалів, ні до пошуку підрядника: усі клопоти взяли на себе благодійники. Володимир Селюк звернувся у фонд Ігоря Палиці не випадково. Він знає, що тут реально надають допомогу, і хоча очолюване ним відділення – обласного підпорядкування, проте наразі воно і єдине в області, і кількість маленьких лучан (а фонд працює у територіальних рамках міста) тут така ж, як і пацієнтів з районів, якщо й не більша.

– Це правильно, коли є благодійники, люди, які мають можливість ділитися з іншими, – каже він. – Зі свого досвіду знаю, що коли ти зробиш добро,  то воно до тебе обов’язково повернеться. Може, звичайно, повернутися не від тієї людини, якій ти ось зробив добро. Але і добро, і зло – вони ж ходять по колу, і все одно до нас повертаються.

Якщо у хірургічному відділенні дитячої лікарні вже справили новосілля, то педіатричне відділення обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання ще очікує на таке свято. Олег Яковенко, генеральний директор, ділиться приємними для медиків планами, які завдяки благодійному фонду уже почали втілювати у життя. Дитячий туберкульоз, на жаль, в останні роки прогресує, не збавляючи темпів. Яковенко писав листи в усі, які тільки є на Волині, добродійні організації та громадські об’єднання, котрі б мали перейматися проблемами лікування та оздоровлення дітей, хворих на туберкульоз. Хтось дав тисячу гривень, хтось і п’ять. І тільки благодійний фонд “Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк” реально надав допомогу.

– Нам  виділили сто тисяч на придбання будівельних матеріалів. Нам їх і закупили, а вже ремонтні роботи виконує наша бригада, – каже Олег Яковенко. – У педіатричному відділення, врешті, з’явиться вкрай необхідна при нашій специфіці річ: окремі бокси для пацієнтів. Ми зможемо облаштувати і окреме дитяче приймальне відділення: зі своєю реєстратурою та санпропускником. Ніколи раніше і мріяти про таке не могли. Тому дуже вдячні благодійному фонду. Як кажуть, дай Бог давати, а не дай Бог просити, – підсумовує він.

Під час неофіційного, так би мовити, прийому відремонтовано хірургічного відділення у дитячій лікарні заступник голови правління благодійного фонду “Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк” Ірина Констанкевич зауважувала, що, звичайно, добродійність має свої пріоритети. Адже наразі наша дійсність має надто багато “болючих точок”. Проте медицина загалом і дитяча зокрема у першому півріччі цього року за рівнем витрат фонду вийшли на перше місце. Це  більше третини коштів, і це цілком закономірно: здоров’я завжди є для людини найголовнішим. У першому півріччі цього року бюджет проекту “Дитяча медицина” склав понад 440 тисяч гривень. Майже півмільйона коштів благодійника! Частина з них – і видатки на продовження підтримки виходжування недоношених дітей у Луцькому клінічному пологовому будинку. Заступник головного лікаря з неонатології Олена Іванівна Курак каже, що дуже часто саме кошти від фонду Ігоря Палиці рятують життя недоношених діток. Такі реалії, що з кожним роком з різних причин народжується все більше недоношених дітей. Це малята з масою тіла при народженні менше півтора кілограма.

– З березня 2013 року, відколи почали співпрацю з благодійним фондом, вартість деяких препаратів все зростає і зростає. Але, не зважаючи на це, фонд так само оплачує ці рахунки, – каже Олена Іванівна. – Тільки у першому півріччі для виходжування недоношених діток фонд виділив понад 150 тисяч гривень. Але ми пам’ятаємо і те, що майже за 400 тисяч гривень не так давно було придбано дуже цінну для нас апаратуру: газоелектролітний аналізатор.

Чим більше знайомишся з тим, що зроблено лише за останні півроку благодійним фондом “Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк” для дитячої медицини Луцька, тим більше переконуєшся: скільки ще “болючих” точок, з якими держава ніяк не справиться, якщо їй не допоможуть. Заступник головного лікаря міської дитячої поліклініки Руслана Євгенівна Заяць сьогодні з гордістю показує вікна у закладі, встановлені фондом у 2012 році, які дозволяють підтримувати у приміщенні потрібний мікроклімат. Адже на прийомі – дітки від самого народження. Більше того, Руслана Євгенівна із неприхованою радістю веде у відділення фізіотерапії, аби показати придбану у червні за кошти благодійного фонду апаратуру. Це була дуже нагальна потреба, адже стояли латані-перелатані апаратури родом ще з 70 років минулого століття… А ще ж вперше в історії поліклініки тут і влітку діяв басейн. При захворюваннях, які успішно лікує вода, дуже важливо не переривати курс лікування. Завдяки благодійному фонду цього літа змогли оплатити подачу, підігрів води, її очистку і дезинфікацію. І бачили б ви, з яким задоволенням тут займаються дітки від року разом із мамами…

Руслана Євгенівна каже, що медики вже помітили, який благодатний вплив справляє на луцьких дітей оздоровлення у Буковелі. За кошти благодійного фонду там відпочиває щоліта тисяча школярів. Спеціалісти дитячої поліклініки оцінили допомогу, яку фонд надає діткам, хворим на діабет. 31 дитині з ГО «Інсулін» у громадській приймальні Ігоря Палиці щомісяця видають соціальні картки на суму 300 гривень – на придбання лікарських засобів і виробів медичного призначення. За цими офіційними термінами – великий тягар, знятий і з так обтяжених хворобою дитини батьківських плечей.

Пригадую, як під час презентації шейкера, придбаного БФ «Стопрак» за підтримки «Фонду Ігоря Палиці – Новий Луцьк» (а з 90 тисяч гривень фонд виділив половину) заступник голови правління фонду Ірина Констанкевич вела мову, що прагнення до добродійності треба у людях ще виховувати. Проте, є люди, для яких це природня потреба. Ось і студентки Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, яких навчає Галина Вахрамєєва, подумали: а що, коли б наші роботи подарувати у медичний заклад?.. Недарма ж українські жінки малювали у стилі, який потім назвуть петриківським, аби додати дому позитиву, радості. Так зійшлися два бажання доброти: благодійного фонду, який витратив кошти на ремонт відділення хірургії, і молодих художників, які мають щирі відгукливі серця. Бо коли хворіє дитина – це нонсенс, і світ, у якому є благодійники, стає добрішим. Тому проект “Дитяча медицина” – із тих, коли кошти витрачені на здорове і щасливе майбутнє.

Redaktor

Залиште коментар