Культура і духовність – серце українського народу

З 2011 року Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» реалізовує проекти, що спрямовані на популяризацію культури та мистецтва у Волинській області. Міжнародний фестиваль «Стравінський і Україна», фестиваль «Поліське літо з фольклором», акція «Ніч музеїв» та інші професійні й аматорські заходи традиційно щороку підтримує Фонд.

Фестиваль «Поліське літо з фольклором»

Вагоме місце в роботі Фонду посідає національно-патріотичне виховання, що передбачає реалізацію гуманітарних проектів. Зокрема, проект «Нове життя – новий Луцьк» охопив понад 12 тисяч новонароджених лучан, яким подарували перші вишиті сорочечки та фотоальбоми «Наше малятко».

У Арт-галереї – мистецькі майстер-класи для дітей та дорослих

Три роки тому Фонд створив виставковий центр Арт-галерея. Це творчий осередок, де концентруються найяскравіші культурні події Луцька та області, об’єднуються багато цікавих творчих особистостей. Тут відбуваються виставки відомих митців області, освітні семінари, тематичні лекції, брейн-ринги, соціальні конференції, мистецькі майстер-класи для дітей та дорослих. До уваги поціновувачів мистецтва було представлено унікальну колекцію кованих робіт Віктора Семенюка, картини школи Василя Парахіна, Оксани Ядчук-Мачинської, Володимира та Ярослава Жупанюків, Юлії Гетьман, Наталки Градиської, виставка творів традиційного народного мистецтва понад 40 волинських митців зі Спілки  майстрів народного мистецтва України.

Виставка «Перевесло. Народне мистецтво в часі й просторі»

Крім іменитих митців, можливість презентувати cвої роботи отримали й талановиті студенти та школярі. Приміром, творчий конкурс серед школярів та студентської молоді з українського декоративно-ужиткового мистецтва «З Україною в серці», що відбувався за ініціативи народного депутата України Ірини Констанкевич та фінансової підтримки Фонду, зібрав понад 300 талановитих дітей Волині.

Творчий конкурс «З Україною в серці» зібрав понад 300 талановитих дітей Волині

Родзинкою виставкового центру стали театральні імпрези юних акторів у рамках проекту Lutsk Junior Theatre, що його реалізовує Фонд спільно з режисеркою Наталією Журавльовою.

Своїми талантами та наполегливістю продовжують дивувати глядача й учасники проекту «Золотий вік». Незважаючи на поважний вік, сивочолі студенти Центру освіти «Університет третього віку» та Волинського Акме-Університету прагнуть вести активний спосіб життя. У рамках проекту вони опановують театральне та хорове мистецтво, вправляються у ліпленні з глини, розвиваються й просто насолоджуються життям.

У рамках проекту «Золотий вік» основ театрального мистецтва навчаються активні студенти поважного віку

Справжнім святом для лучан стали перегляди вистав у Волинському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка, що їх періодично організовує Фонд. Тисячі глядачів мали змогу долучитися до класики національної і світової драматургії. Не забуває Фонд і про жителів віддалених населених пунктів області. З метою урізноманітнення їхнього дозвілля організували сезони виїзних театральних показів. Сотні людей повідкладали всі справи, аби зустріти у своїх районних центрах акторів волинських театрів.

Тисячі глядачів мали змогу долучитися до класики національної і світової драматургії 

Традиційно напередодні новорічних свят театральні вітання юних акторів Творчої студії Наталії Журавльової та солодкі подарунки Фонду отримують діти з обмеженими можливостями та школярі Волині.

Один з наймасштабніших заходів, що його організував Фонд у рамках проекту «Культура і духовність», – Дні кварталів мікрорайонів Луцька. У 2017 році День свого мікрорайону відзначили мешканці 40-го, Вересневого, 33-го та ЛПЗ. Цікаві майстер-класи, спортивні змагання, виступи аматорських колективів та відомих музикантів, смачний куліш від волинських козаків, розіграші цінних подарунків – свято такого масштабу в мікрорайонах Луцька відбулося вперше. У кожному мікрорайоні Фонд відзначив найактивніших мешканців, які щоденною працею роблять значний внесок у розвиток міста.

День кварталу об’єднав тисячі людей

Мета програми «Культура і духов­ність» – зберегти та утвердити гуманістичні цінності, прищепити їх дітям і продемонструвати, що Волинь може претендувати своїм культурним спадком на місце у європейському кон­тексті.

tilkyrazom

Залиште коментар