Лучанам розкажуть, як вони можуть вплинути на розвиток міста

Непоінформованість – основна причина, чому лучани не вирішують спільні проблеми стосовно благоустрою та не втілюють ідеї, які сприятимуть покращенню життя міста. У цьому переконані представники Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та голови луцьких об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які зустрілись днями для обговорення співпраці.

Зі слів голів ОСББ, життя в місті має багато соціальних проблем, таких як: низька якість послуг від комунальних підприємств, високі тарифи та ціни, відсутність сучасного транспорту в місті, сміття, бруд на вулицях, погані дороги, знищені дитячі майданчики, відсутність інфраструктури, будинки без ремонту. Але ці всі проблеми можна було б вирішити, якби люди усвідомлювали і знали, що мають на це право та підтримку.

DSC_0340«Ми стільки років працюємо над самоорганізацією людей, щоб активізувати їх до роботи, але не завжди виходить. Є проблеми з поганою поінформованістю, що та як треба робити, аби втілити ту чи іншу ідею в життя. Нам часто треба просто порадити і допомогти», – зазначила під час зустрічі голова Асоціації ОСББ «Лучани» Юлія Сабатюк.

Відтак, громадськості мало роз’яснюється про переваги ОСББ. Лучани не знають які мають права і обов’язки на спільних для всього будинку територіях, як і не знають,  що створення ОСББ дозволить власникам квартир самим контролювати витрати за комунальні послуги з утримання будинку.

«Буває так – є кілька ініціативних людей, в яких є пропозиція по облаштуванню спортивного чи ігрового майданчика біля будинку. Але вони не знають, як це зробити – як зібрати кошти, де знайти співфінансування, як обрати підрядника, який це встановить, як оформити документи. Ніхто з влади цього не підкаже, не проконсультує. Так, багато ініціатив зупиняється ще на початковому етапі», – наголосила Юлія Сабатюк.

Саме з метою поінформувати лучан,  що вони самі можуть змінити своє місто, у різних районах Луцька, з ініціативи Фонду «Новий Луцьк», відкриються Офіси розвитку кварталу. В рамках їх роботи, з мешканцями постійно вестимуться діалоги, надаватимуться вичерпні консультації. Лучанам розкажуть, як створити ОСББ, допомагатимуть втілювати в життя корисні ідеї та пропозиції, що підвищуватимуть рівень життя в Луцьку. Для голів вже існуючих об’єднань проводитимуться  навчання, семінари та тренінги.DSC_0323

 «На нашу думку успішною буде та робота, яка матиме підтримку лучан. Тому, аби розпочати діалог, знайти ініціативних людей, які хочуть змін, можуть взяти відповідальність на себе, ми будемо вести діалог з мешканцями. Голови ОСББ – це саме ті ініціативні лучани, господарі своїх будинків, які турбуються про розвиток своїх осель, готові відстоювати власні права та, зрештою, роблять Луцьк привабливим для інвесторів. Для них проводитимуться різноманітні навчання та тренінги. Окрім того, ми пропонуємо партнерство, на умовах співфінансування мешканців із Фондом можна буде облаштовувати дитячі майданчики, спортивні поля та інші інфраструктурні об’єкти», – зауважив радник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Олександр Курилюк.

Разом з тим, Олександр наголосив на тому, що Фонд «Новий Луцьк» прикладе максимум зусиль, аби посилити інформаційну підтримку розвитку ОСН та ОСББ і популяризувати нові можливості, які відкриваються перед громадою. Таким чином, буде випущено серію друкованих матеріалів (газети, брошури та листівки), з них лучани зможуть отримати інформацію про шляхи втілення ідей та усунення спільних проблем.

Так, днями у Фонді планують відкрити перші «Офіси розвитку кварталу» на вулицях Гордіюк, Соборності, Дружби народів та у мікрорайоні Вересневе. Загалом у місті їх буде близько 10.

 

HN2VmTTqrKk

 

Redaktor

Залиште коментар