Луцькі ОСББ дбають про безпеку мешканців

Одним із важливих питань, що впливають на безпеку та життя громадян, які проживають у багатоквартирних будинках, є надійність роботи ліфтів. Граничний термін експлуатації ліфтів – 25 років, після закінчення якого необхідно провести визначені нормативно-правовими актами діагностичні та експертно-технічні роботи з метою визначення подальшої долі їх експлуатації. Член правління  ГО «Рада голів правлінь ОСББ міста Луцька» Валерій Корпач зауважує: через брак коштів капітальний ремонт часто полягав у тому, щоб усунути невідкладні проблеми та поміняти в кабіні лінолеум і кнопки. Як результат, ліфти працюють зі збоями.

За спеціальністю Валерій Кузьмович – інженер, тому знає наскільки важливо дотримуватись вимог нормативно-правових актів та вчасно проводити технічний огляд ліфтів. Адже вигляд кабіни не впливає на роботу ліфта, головне, щоб все працювало налагоджено та безпечно. Тому в будинку, що на вулиці Карпенка-Карого, 9, де він є головою правління ОСББ та очолює його вже третій рік поспіль, до справи капітального ремонту підійшли відповідально.

  • Вартість ремонту одного ліфта від 50 до 180 тисяч гривень. У нас їх п’ять. Ми за свої кошти замінили два блоки управління, редуктор, проводку та на все грошей не вистачало. Тому ми звернулися за допомогою у Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», – розповідає голова ОСББ «Карпенка-Карого 9».

У рамках проекту «Сприяння розвитку ОСББ» Фонд виділив ОСББ 20 тисяч гривень на капітальний ремонт ліфтів. Це другий спільний проект фонду з цим об’єднанням. Торік, на умовах співфінансування Фонду і мешканців, придбали сміттєві контейнери.

Керівник проекту Олена Оліфірович відмітила, що в 2017 році, крім «Карпенка-Карого 9» Фонд посприяв у проведенні капітальних ремонтів ліфтів ще для чотирьох ОСББ: «Весняні лелеки», «Соборності 13 Б», «Фенікс –Луцьк», «Конякіна 10 А».  Ці об’єднання взяли участь у Програмі капітального ремонту житлового фонду міста Луцька на 2015-2019 роки, яка передбачає співфінансування мешканців будинку. Суми немалі, то ж своїх 30% лучанам назбирати не так просто.  

  • У нас 5 ліфтів. Їхній ремонт обійшовся у 220 тисяч грн. За умовами програми міської ради наша частка співфінансування становила понад 60 тисяч гривень. Це велика сума. Дякую Фонду, який пішов нам на зустріч та виділив 20 тисяч грн, – зазначає представник ОСББ «Соборності 13Б» Катерина Зюзіна.

Варто зауважити, що два роки поспіль у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом» діяв проект «Сприяння розвитку ОСББ». В рамках цього проекту в Луцьку розпочали свою  діяльність 120 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Фонд не лише сприяв ОСББ при реєстрації, а й надав юридичні консультації та фінансово допомагав у вирішенні господарських питань. За період 2015-2017 років на умовах співфінансування залагоджено 115 проблемних питань на загальну суму 1,9 млн грн.

oksy

Залиште коментар