Луцький глядач мав змогу «побачити» Стравінського

Гала-концертом завершився десятий ювілейний музичний фестиваль «Стравінський та Україна».
Дійство відбулось 17 червня у приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка. Для луцького глядача виступали духовий оркестр та хор ВДУКМ імені Ігоря Стравінського, музиканти з міста Лодзь Марія Корецька та Даніель Рибак, інструментальний ансамбль «Експромт» СНУ імені Лесі Українки, український народний оркестру РГУ, Олег Клейзун, академічний камерний оркестр «Кантабіле». Студенти Волинського державного училища культури та мистецтв показали фрагменти з балетів Стравінського «Весна священна» та «Жар-птиця».
Організатор фестивалю, директор філармонії Сергій Єфіменко розповів: «Фестиваль з кожним роком зростає, приїжджає більше колективів, ставляться більші за масштабом твори. А цей фестиваль дуже особливий тим, що ми вперше в Луцьку мали можливість не тільки почути Стравінського, а й побачити. І побачити його найкращі твори – це два балети: «Весна священна» і «Жар-птиця», які 100 років назад були представлені в Парижі і зробили Стравінського знаменитим. Цьогорічна луцька прем’єра цих балетів у виконанні Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. В. Лисенка відбулася за підтримки благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк».
Подякував за таку підтримку фестивалю і один з організаторів, Василь Ворон: «Я безмежно радий тому, що в нашому житті, окрім джинси, попси і ГМО знаходиться місце для високого мистецтва. І на підтримку цього високого долучаються меценати. Так повинно бути. Добрі справи робить благодійний фонд, засновником якого є Ігор Палиця. Це прекрасний початок, і ми сподіваємось на подальшу співпрацю. Сьогодні дуже великою несподіванкою було те, що окрилені нашими бажаннями бачити балетні постановки Ігоря Стравінського, до фестивалю долучаються студенти Волинського державного училища культури та мистецтв. Адже це надзвичайно складні для постановки речі».
За період існування фестивалю у Луцьку продемонстрували більше п`ятдесяти творів композитора. Таким чином, музика Стравінського стала ще ближчою лучанам.

Redaktor

Залиште коментар