Луцький терцентр – місце, де молодіє душа 

Луцький територіальний центр соціального обслуговування – місце, де допомогу та підтримку можуть отримати люди, на чию долю випали нелегкі випробування: одинокі, люди з обмеженими можливостями, безхатченки та просто ті, кому в житті доводиться важко. Хай як прикро це звучить, проте з кожним роком кількість під­о­пічних Луцького територіального центру зростає. Розширюється і спектр послуг, якими можуть скористатися соціально незахищені верстви населення.

– Людина, яка приходить до нас, може не лише пообідати, а й скористатися перукарськими послугами, помитися, випрати білизну, відвідати кімнату дарованих речей, повправлятися на тренажерах, пройти фізпроцедури, – каже керівник центру Галина Шатецька. – Також у нас діє послуга соціальної адаптації. Люди, які вийшли на заслужений відпочинок,  хочуть активно проводити життя – співати, танцювати, ліпити, шити, вишивати.  Вони прагнуть реалізувати свої мрії, які, мабуть, ще з дитинства виношували. Тут пенсіонери спілкуються, забувають про свої болячки, продовжують життя.

Щоб дозвілля підопічних стало ще цікавішим, у терцентрі облаштували кімнату для творчості й відпочинку.  По допомогу у втіленні задуму адміністрація закладу звернулася в Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом».

– Фонд придбав  будівельні матеріали, меблі, побутову техніку. Ремонт кімнати  ми робили своїми силами – білили, клеїли шпалери. Облаштували фактично за тиждень, – розповідає Галина Шатецька. – У нас багато планів. Дякуємо Фонду, що завжди підтримує наші ініціативи.

Інструктор з трудової адаптації Оксана Крамар зауважує: це не просто кімната, а  релаксаційний зал, де люди зможуть творчо працювати та відпочивати. 

– Підопічні насамперед наші друзі. Ми ділимося рецептами, досвідом. У нас є дуже багато спільного. Люди хочуть бути комусь потрібними, шукають себе в товаристві, зазначає пані Оксана.

Людмила Мартиненко відвідує терцентр майже рік. Щоразу йде сюди з задоволенням. Каже: в приємному товаристві й душа молодіє.

– Не кожна людина потребує поради. Є люди, яким потрібна рука, що підтримає, вухо, що вислухає, серце, що зрозуміє. Саме такі люди працюють у цьому колективі. Ми приходимо сюди з задоволенням, тут відбуваються різні майстер-класи. Також долучаємося до волонтерських проектів – плели маскувальну сітку, робили ляльки-мотанки для військовослужбовців. У ці вироби ми вкладали душу і серце. Для наших захисників це будуть звісточки з рідного дому, які оберігатимуть їхні життя. 

Десятки людей, різних за віком та професіями, щоразу приходять у терцентр, щоб урізноманітнити будні. Організатор культурно-дозвіллєвої діяльності Тетяна Поліщук каже, що спеціально обладнана кімната дасть можливість проводити ще більше заходів. Тут планують тренінги з психології, перегляди фільмів, посиденьки, майстер-класи, зустрічі з письменниками. Терцентр відвідує дуже багато талановитих людей. Тож  музичний центр, що його придбав Фонд, також стане у пригоді.

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» допомагає Луцькому територіальному центру понад п’ять років. За цей час за кошти Фонду додатково харчувалися понад дві тисячі осіб. Крім цього, Фонд допомагав забезпечувати людей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, засобами особистої гігієни. Придбано медичну техніку для фізіотерапевтичного кабінету та нове обладнання на кухню: побутову газову плиту, електрожаровню, холодильники, посуд. Для того щоб комфортніше було працівникам, на кухні встановили кондиціонер. Також в установі відремонтовано та обладнано приміщення  для миття посуду. У 2016 році з допомогою Фонду відремонтовано санітарну кімнату, якою можуть скористатися не лише ті, хто тренується в тренажерному залі, а й люди, які проживають у приватному секторі та не мають відповідних вигод.

tilkyrazom

Залиште коментар