Мрія, що має шанс стати реальністю

Стипендіальний проект «Тільки разом» у рамках  програми «Підтримка обдарованої молоді» провів відбір найкращих  ідей-інвестицій у рідну Волинь. Члени журі розглянули понад сто анкет та запросили студентів до обговорення  проектів. За підсумками захисту есе 23 студенти впродовж п’яти місяців отримуватимуть стипендію в розмірі  2500 гривень та 17 – по 1500 гривень.

За стипендію змагалися студенти  Східноєвропейського університету імені Лесі Українки, Луцького національного  технічного університету, технікумів, коледжів та училищ. Більш як 80 студентів представили свої ідеї в стипендіальному проекті від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Програма «Підтримка обдарованої молоді» четвертий  рік поспіль  допомагає здібним учням та студентам втілити свої ідеї в життя.

????????????????????????????????????

«Мета стипендіального проекту, як неодноразово озвучував засновник фонду Ігор Палиця, – це підтримка обдарованих студентів і нагода для них залишитися тут, аби розвивати і Луцьк, і область, а не виїжджати за кордон», – пояснила головний менеджер Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Оксана Демчук.

Студент-будівельник технічного університету Олексій Табачук – учасник низки  освітніх закордонних  програм із обміну досвідом. За рік побував у шести країнах світу. За цей час налагоджував контакти, аби залучити до співпраці й запрошувати студентів з європейських вишів до України. Хлопець із сумом констатує,  що в непростий для країни час більшість молоді переїжджає на навчання до Польщі, Німеччини, Великобританії, а цього не має відбуватися.

Цікава ідея виникла у другокурсниці факультету бізнесу ЛНТУ Ірини Гаранчевської. Студентка втілила в життя проект під назвою «Штат волонтера» – сайт обміну досвідом, речами та послугами. Для реалізації потрібні кошти,  програмісти та небайдужі люди.

«Важливо подаватися на такі проекти, адже, якщо ти активний студент, тобі потрібно на свої ідеї затрачати власні кошти. І стипендія на 2500 гривень дасть можливість  реалізувати ці ідеї», – каже Ірина.

Низка проектів стосувалася поліпшення умов життя лучан, перенесення центрального ринку, що заважає туристам оглядати замок, створення велодоріжок та велопрокату, центрів для молоді й особливих дітей.

Заступник декана з навчально-виховної роботи ЛНТУ Тетяна Роспопа висловила впевненість у тому, що участь у проекті – це хороша можливість за допомогою Фонду втілити запропоновані  ідеї в життя.

Юлія Ткачук – активна учасниця громадських молодіжних організацій. У майбутньому випускниця педагогічного коледжу навчатиме дітей у початковій школі, а поки мріє про проект сортування сміття й не тільки: «Я вважаю, що українське суспільство потребує рішучих змін від громадян, які можуть вивести усі сфери суспільного життя на новий рівень – створити студентську газету й висвітлювати європейські стандарти освіти в навчальних закладах», – ділиться своїм баченням майбутнього Юлія.

Нитка й голка, а ще – бісер, квіти і намистини теж оживали під час захисту есе. Здібні дівчата, які вміють вишивати і створювати руками прикраси, прагнуть навчати особливих дітей і тих, хто позбавлений батьківського піклування.  Таким майстриням  уже під час захисту пропонували взяти участь у благодійних майстер-класах від Фонду «Тільки разом», які відбуваються в арт-галереї Центрального універмагу. А щоб люди могли не лише бачити, а й чути прекрасне, Іван Гнатів мріє про сучасне тріо музикантів.????????????????????????????????????

Аби усі ці студенти могли отримати стипендію, потрібно не лише захистити есе. Журі конкурсу враховуватиме середній бал залікової книжки, участь в олімпіадах та конкурсах, громадську та наукову діяльність.

Вже відомі імена стипендіатів. Але навіть ті, хто її не отримає, варті уваги, адже кожен проект – це бажання небайдужої молоді змінити Волинь на краще.

2 - 0001

2 - 0003

oksy

Залиште коментар