На Волині відбулося традиційне поетично-мистецьке свято «Лісова пісня»

Щороку, починаючи з 2000-го, у першу суботу і неділю серпня сотні шанувальників Лесі Українки збираються на зустрічі з поетичним словом.

Ці числа вибрані не випадково, адже саме 6-го серпня 1911 року Леся Українка закінчила написання драми-феєрії „Лісова пісня”.

От і цього року 5-6 серпня в урочище Нечимне біля села Скулин, що за 17 кілометрів від села Колодяжне, з’їхалися письменники та шанувальники творчості Лесі Українки. Зазначимо, що літературно-мистецьке свято відбулося за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Цьогоріч гостями 16-го фестивалю «Лісова пісня» були директор Будинку письменника Національної спілки письменників України, заступник голови НСПУ Олександр Гордон; письменник, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка В’ячеслав Медвідь; гості з Білорусі: Аксана Спринчан – письменниця, директорка Поетичного театру «Арт.С», Яраш Малішевскі – музикант, історик, літератор; голова Тернопільської організації НСПУ, відомий бард Олександр Смик; голова Житомирської організації НСПУ Світлана Штатська; головний редактор пригодницького журналу для дітей «Крилаті», відома письменниця Тетяна Винник; голова Рівненської організації НСПУ Ірина Баковецька, волинські літератори.

У перший день свята гості відвідали Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки, взяли участь у традиційній мистецькій годині в «сірому» будиночку Косачів. Того ж дня в Ковельській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч із творчою інтелігенцією міста й району.

У неділю, 6 серпня, о 12.00 в урочищі Нечимному за Скулином на лісовій галявині відбулося традиційне мистецьке дійство. Прозвучав уривок з «Лісової пісні» у виконанні акторів Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка, народні пісні та обрядові дійства виконали учасники дитячої фольклорної студії «Жайворонок» й фольклорні колективи Ковельщини, виступили українські та білоруські поети.

Присутні на святі мали можливість відвідати музей драми-феєрії «Лісова пісня», ознайомитися з місцевістю, яка колись надихнула Лесю Українку на написання шедевру.

Організатори подякували усім, хто долучився до проведення даного заходу. Зокрема, Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”. Вітаючи учасників свята, голова Ковельської міської організації політичної партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП” Ігор Пініс наголосив:

  • Є дві категорії патріотизму: зі зброєю в руках, або із полум’ям у серці та словом на устах. Тут зібралися люди зі щирими гарячими серцями, які своїм талановитим словом захищають націю, піднімають дух та віру в перемогу світла над силами пітьми.

На завершення свята всі учасники аматорських колективів виконали пісню «Ой там за Дунаєм». Поетично-мистецьке дійство «Лісова пісня» засвідчило: ми є вічний народ, який виплекав талант геніальної письменниці.

oksy

Залиште коментар