Найголовніший потенціал села – активні жителі

У селі Ставки, що на Турійщині, облаштували ігровий комплекс.  Майданчик, що став осередком дитячого щастя й усмішок, відкривали усім селом. У Ставках проживає близько 400 жителів, є маленька, але затишна школа, де навчається 50 діток. Але найголовніший потенціал села – активні жителі, які хочуть, щоб їх село жило й розвивалося. Тут вже давно навчилися жити без газу, його сюди так і не провели. Місцева дітвора любить більше бавитися на дворі, аніж проводити дозвілля за моніторами гаджетів. А місцева влада вже 10 років хоче закрити цю маленьку школу, але її, у буквальному сенсі цього слова, тримають люди і небайдужі місцеві фермери.
– До Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» надійшло звернення від керівника ініціативної групи жителів села Ставки, директора школи Віри Вітрук, – розповідає представник  Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Василь Шудрук, – реалізація проекту відбулася на умовах співфінансування: більшу половину суми перерахував Фонд, а решту коштів виділила Овлочинська сільська рада та зібрала громада, яка є чудовим прикладом єдності місцевих жителів. За короткий час, завдяки співпраці з Фондом, ми придбали музичну апаратуру, Фонд презентував нам ноутбук та м’ячі. Нині ми урочисто завершуємо реалізацію проекту – встановлення дитячого майданчика. Такої суми в Турійському районі ще нікому не вдавалося  зібрати. Це все – для наших дітей, для нашого майбутнього, для розвитку й здоров’я. Я дякую усім присутнім за активну ініціативу, переконаний, що разом ми ще реалізуємо багато добрих справ. 

Село Ставки розміщене на кордоні двох районів – Турійського й Володимир-Волинського, але жителі ще не визначилися – частиною якої громади їм стати.
– Сьогодні хочу подякувати всім, хто долучився до реалізації цього проекту,– каже Віра Вітрук. – Фонду, батькам, місцевим фермерам, депутатами Овлочинської сільської ради. Ми усі хочемо, щоб у наших дітей було все тільки найкраще. Батьки старалися: робили лавочки, купували фарбу та фарбували, пообкопували колеса, поробили доріжки і ще мають багато планів. Кошти були зібрані дуже швидко, навіть сьогодні ще доносять: «Я мало здала. Ще хочу на фарбу здати». Це свідчить про те, що ми всі – дружні. Хочу, щоб завжди були такими, і надалі активно працювали заради розвитку нашого села.

Щоб спуститися з гірки, вишикувалася черга сільських дітлахів. А скільки щастя й радості приніс виступ аніматорів. Діти бігали, сміялися, від душі за них раділи батьки, які під час свята щиро усміхалися. Буде школа, є майданчик, нові дітки народжуватимуться на цій землі, а значить і Ставки розвиватимуться.
– Сьогодні ми відкриваємо дитячий майданчик, село потрохи оновлюється, – відзначила у вітальному слові Анна Гудим. – Від імені батьків я хочу подякувати Фонду за допомогу, фермерам та односельчанам, які дружно зібралися й реалізували гарний відпочинок на майданчику для наших дітей. Ми в майбутньому будемо старатися зробити наше село кращим, бо це все залежить тільки від нас.
І вони дійсно стараються, щодня доводять, що в них має бути школа, бо її учні займають призові місця на обласних олімпіадах, садочок, бо тут є діти, яким він потрібен. А юні жителі села Ставки – це його майбутнє.   

Оксана

Залиште коментар