Не словом, а ділом: у волинському селі облаштували дитячий майданчик

У селі Пехи, що належить до Шацької селищної територіальної громади, встановили новий дитячий майданчик. Проект вдалося реалізувати за підтримки Фонду Ігоря Палиці “Тільки разом”.

258 осіб – стільки людей мешкає у невеличкому селі Пехи. Місцеві мешканці розповідають, що упродовж кількох років кількість населення лише скорочувалася. Молоді люди не бачили сенсу залишатися у населеному пункті, адже тут ні роботи, ні розваг. Упродовж тривалого часу навіть сполучення із районним центром практично не було. Тоді багато молодих людей виїхали за кордон, інші – у місто. Попри це у  Пехах залишилося чимало дітлахів. Так, місцеву школу відвідує 29 учнів. За словами директора навчального закладу і голови ініціативної групи Ярослави Гигери, головною проблемою упродовж тривалого часу було те, що розваг у селі для дітей немає. 
«Ми уже давно хочемо створити для дітей хоча б якусь зону відпочинку. Саме в дитинстві вони вчаться розрізняти прекрасне і потворне, добре та зле, діти потребують особливої уваги та турботи. Відпочинок на свіжому повітрі сприятиме зміцненню їхнього організму, а також соціалізації дітей, що нині надзвичайно важливо. На перешкоді нашому задуму стало те, що у бюджеті селищної ради не вистачало коштів для придбання та встановлення сучасних ігрових майданчиків. Саме тому ми шукали підтримки у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом». Відверто кажучи, я й сама не вірила, що нас підтримають. На щастя, все вдалося і разом ми досягнули найголовнішого результату – діти щасливі та здорові», – зазначила Ярослава Гигера.

Голова Шацької районної ради, укропівець Сергій Карпук висловив сподівання, що шляхом об’єднання зусиль районної ради, місцевої громади та Фонду вдасться забезпечити найнеобхіднішим навіть найменші села району.
«Відголосом політики вибірковості у фінансуванні маленьких і часто віддалених сіл нині є ось такі проблеми. Те, що у частині населених пунктів немає навіть найнеобхіднішого – абсолютно неприпустимо. Слова про те, що село потрібно підтримувати, сприяти тому, аби молоді люди, сім’ї із дітками не їхали за кордон потрібно підкріплювати реальними справами. Наш спільний проект є зразком успішної співпраці, свідченням того, що завжди можна досягнути бажаного. Певен, що це далеко не остання гарна справа вашої громади та Фонду», – зазначив Сергій Карпук.

tilkyrazom

Залиште коментар