Ноутбук для повноцінного навчання

У Маневицькому навчальному центрі №42 здобувають робітничі спеціальності чоловіки, які відбувають покарання у виховній колонії. За 12 років діяльності навчальний центр підготував та вручив свідоцтва про надання робітничої професії 1500 слухачам.

«У Маневицьку ВК №42 за рішенням суду потрапляють повторно засуджені порушники закону. Це досить різні люди – хтось із вищою освітою, хтось із неповною середньою. Та навіть маючи професію, багато хто з них після звільнення не має права працювати на попередній посаді. Тому чоловіки стараються здобути робітничу спеціальність, щоб заробляти на прожиття», – каже директор Маневицького НВК №42 Микола Булик.

Найпоширеніші професійні напрями – машиніст (кочегар котельні),  верстатник деревообробних верстатів, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування та лицювальник-плиточник. Багато чоловіків стараються опанувати кілька спеціальностей, бо розуміють: це – їхній шанс згодом працевлаштуватися. За словами Миколи Булика, за парти сідають і 18-річні, і 60-річні. Навчання триває 10 місяців і передбачає суто професійну підготовку.

«Цих людей не поведеш на виробництво, щоб показати новітні технології, адже чоловіки перебувають в зоні обмеження. Для педагогів та майстрів у цій ситуації потрібен повноцінний мультимедійний комплекс. У навчальному центрі були проектор та екран, але бракувало ноутбука. Директор звернувся із таким проханням до нас, – каже керівник Маневицького регіонального представництва Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Надія Борисюк. – Тепер невеликий педагогічний колектив, а це вісім майстрів виробничого навчання та три викладачі, отримали можливість застосовувати і на уроках сучасне технічне обладнання».

oksy

Залиште коментар