Нові книги для сільських бібліотек Іваничівщини

Завдяки співпраці з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» 27 сільських бібліотек Іваничівщини оновили книжкові фонди. А районна книгозбірня ще отримала в користування новий ноутбук.

  • До нас звернулася директорка комунальної установи «Іваничівська ЦБС» Ольга Петрова із проханням допомоги в закупівлі книжок. Приємно, що люди хочуть читати нову актуальну літературу. Найактивніші читачі навіть долучилися коштами, не стояли осторонь і бібліотекарі. Також надійшла чимала сума з місцевого бюджету. Таким чином, спільними зусиллями ми зробили гарну справу, яка об’єднала жителів району, – каже представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Петро Кислий.
  • Приємно, що є небайдужі люди, які дійсно хочуть щось змінити, стараються писати проекти. Все залежить від громади і її активності. Ігор Палиця та його команда завжди йдуть назустріч ініціативним громадам, – додав керівник Іваничівського районного осередку УКРОПу Сергій Недбайло.

Ольга Петрова зазначає: хорошому бібліотекарю завжди мало книг. Адже читач «виріс» і потребує творів сучасних авторів, особливо молодь.

  • Нам бракує новинок українського книговидавництва, програмних творів для учнів 5-9 класів, гарно ілюстрованої дитячої літератури. Адже діти – наше майбутнє, і хороша пізнавальна книга формує їхній світогляд, – наголошує Ольга Іванівна. – Ми з колегами самі обирали літературу, дуже дякуємо Фонду за таку можливість. Окреме «спасибі» – за ноутбук. Він дуже нам потрібний для проведення масових заходів. Не стану кривити душею, що влітку важко зібрати молодь, яка багато часу проводить в Інтернеті. Сподіваємося, сучасна техніка нам допоможе виправити ситуацію.

Завідувачка бібліотекою села Гряди Оксана Демчук розповідає, що кілька років серед підлітків дійсно була мода на гаджети. Однак зараз ситуація змінилася і діти повернулися до друкованого слова. Тому пані Оксана, формуючи замовлення на нові книги, робила акцент на художні твори для старших школярів та молоді. 

Алла Захарчук – завідувачка бібліотекою села Стара Лішня. Професіонал із 20-річним досвідом переконана, що ні телебачення, ні інтернет ніколи не витіснять паперових видань. Навіть затяті шанувальники електронних книг все одно повертаються до традиційний друкованих. Оскільки ціни на хороші ілюстровані книги «кусаються», люди будуть користуватися послугами бібліотек.

Слова колеги підтверджує Галина Дицьо, бібліотекар Іваничівської бібліотеки для дорослих.

  • Серед наших читачів – багато мешканців навколишніх сіл. Річ у тім, що у сільських бібліотеках фонд становить 5-6 тисяч книг, а в нас – понад 30 тисяч книг. Тому найактивніші читачі, які стежать за літературними новинками, користуються такою перевагою, – констатує Галина Дицьо.

Вітаючи бібліотекарів із перемогою у конкурсі проектів, представник Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Назар Недбайло підсумував: «Книга – єдине джерело інформації, яке не порівняється з комп’ютером чи планшетом. Дякуємо за активність і чекаємо наступних пропозицій щодо співпраці».

tilkyrazom

Залиште коментар