Нові можливості для мирківських школярів

Комп’ютерні технології – запорука якісної освіти учнівської молоді, –  вважають у школі села Мирків, що на Горохівщині. Таке переконання, мабуть, й стало поштовхом до реалізації  проекту з однойменною назвою.

Мирківська ЗОШ І-ІІ ступенів побудована в 1991 році. Розрахований заклад на 100 учнів. Зараз тут здобувають освіту 72 школярі. В середньому, в кожному класі – 8 учнів. Директор школи Галина Ящук каже: коштів, що їх виділяють з державного бюджету, вистачає хіба що на ремонт. Правда цьогоріч виділили по одному комп’ютеру на школи району, та цього недостатньо для повноцінного навчального процесу.

  • Оскільки держава не має можливості, то ми самі стараємося забезпечити дітям відповідні умови для навчання. Нам йдуть на зустріч батьки та місцеві підприємці, – зазначає директор.

Розуміння батьків та ініціативність педагогів – основа успіху проекту Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», що його реалізували у Мирківсій школі.  

Олег Бачинський – заступник директора з навчально-виховної роботи. Саме він став ініціатором проекту з облаштування комп’ютерного кабінету  сучасною технікою.  

  • У нас було чотири старі комп’ютери, і тільки два з них робочі. Та й на них працювати було неможливо. Вони навіть до мережі Інтернет не підключалися, не кажу вже про те, щоб встановити сучасні програми, – пригадує педагог.

Заручившись підтримкою колег та батьків учнів школи, Олег Володимирович взявся за написання проекту. Кілька тижні клопіткої праці, і ось  результат – урок інформатики у мирківських школярів проходить за новими комп’ютерами.

До реалізації проекту долучилися батьки, вчителі, місцеві підприємці, Мирківська сільська рада, відділ освіти Горохівької РДА. Така згуртованість дала можливість розширити проект та зробити його масштабнішим. Наразі в кабінеті інформатики облаштовано 7 повноцінних робочих місць для учнів.

Вчитель інформатики Наталія Слюсарчук констатує: тепер діти приходять на уроки з задоволенням. Адже всі мають можливість займатися за окремим комп’ютером.

  • Коли дітям подобається працювати – то і вчитель отримує задоволення. Відповідно й результат такої роботи значно кращий, – стверджує Наталія Слюсарчук.

Голова селянсько-фермерського господарства «Зоря» Степан Сайкевич один з тих, хто посприяв аби навчання у мирківській школі відбувалося у сучасних умовах. Чоловік переконаний: кошти, які він виділив на реалізацію проекту – це вагоме вкладення у майбутнє.  

  • Це неоцінимі інвестиції, які віддадуться сторицею. Колись в сій час тут навчалися мої діти. Я дякую школі, яка дала їм хороші знання. Вони отримали вищу освіту, реалізували себе у житті, – каже Степан Сайкевич.

Радість мирківських учителів, школярів та їхніх батьків розділив представник Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Сергій Костриченко, який передав присутнім вітання від засновника Фонду Ігоря Палиці та керівника Волинської обласної регіональної парторганізації УКРОП В’ячеслава Рубльова.

  • Фонд в першу чергу підтримує ті проекти, що спрямовані на розвиток дітей, – зазначив Сергій Костриченко. – Ви згуртувалися, спрямували свої зусилля в одне русло і у вас вийшов проект, який відкриє нові можливості для ваших дітей.

Представник Горохівської районної партії УКРОП Людмила Марадевич зазначила, що з такими громадами, як мирківська, приємно працювати. Адже співпраця з цими людьми була проста, прозора, конструктивна. Вони готові працювати, витрачати свій час та зусилля, аби змінити життя на краще.

oksy

Залиште коментар