“Новий Луцьк” підтримує соціально незахищених лучан

Складно уявити, що у ХХІ столітті люди можуть стикатися з такою проблемою, як відсутність змоги себе прохарчувати. Між тим, соціально незахищені лучани щодня приходять до міського територіального центру соціального обслуговування на безплатні обіди. Певною мірою харчування фінансується державою, але без участі меценатів тут не обходиться.

У терцентр приходять люди різного віку, різної долі, але така допомога для кожного з них – життєва необхідність. У декого немає не лише засобів для існування, але й домівки. По можливості у центрі намагаються вирішити проблему кожного, хто звернувся за допомогою.

Still0811_00003

«Допомога, яку нам надає Фонд, є необхідною для наших підопічних. Опікуємося ми людьми похилого віку та людьми з обмеженими можливостями оскільки пенсія, яку вони отримують – мізерна. Її вистачає на оплату комунальних послуг та лікування, а ще потрібно прохарчуватись, а це – дуже важко» , – зазначає директор луцького територіального центру соціального обслуговування Галина Шатецька.

Поетеса, пані Регіна уже другий рік поспіль приходить у центр. Син емігрував за кордон, а жінка, попри пенсійний вік відчуває в собі творчий потенціал та потребу ним поділитися, залишилася сам на сам у чотирьох стінах.Still0811_00005

Кожен з тих, хто приходить сюди за допомогою – людина непростої долі: одинокі, інваліди, безхатченки та просто ті, кому в житті доводиться важко. Та відвідувачі терцентру переконані, що коли ти не один зі своїм горем, то воно перестає бути важкою ношею.

«Я стою тут на обліку вже 4 роки, як одинока, у мене немає ні чоловіка, ні дітей. Я дуже задоволена, що є такий центр. Знаєте, вдома важко, а тут можна і поговорити. В серці треба мати любов, щоб допомагати іншим», – зазначає одна з постійних відвідувачок центру.

Керівник центру розповідає, що бюджетного фінансування не вистачає, щоб прогодувати всіх, хто цього потребує. А відмовити у їжі нужденним тут не мають морального права.

«У нас є погодження з Фондом,. Якщо людина має потребу, не може прожити за пенсію, вона харчується тут цілий рік», – наголошує Галина Шатецька.

У Фонді Ігоря Палиці «Новий Луцьк» кажуть, що підтримати таких людей – передусім обов’язок держави, але в міру можливостей роблять усе, що від них залежить.Still0811_00009

«50 лучан може безкоштовно і щоденно харчуватися у центрі, Ігор Петрович виділяє на це кошти, саме так ми допомагаємо людям, які найбільше цього потребують. Фонд такими програмами допомагає людям, щоб вони не лишались без уваги, щоб мали надію та розраховували на підтримку», – прокоментував виконавчий директор Фонду Орест Маховський.

Орім того, за сприяння Фонду тут реалізовують програму із забезпечення лучан санітарно-гігієнічними засобами. Кількість тих, хто звернувся за допомогою протягом трьох років існування проекту, зросла вчетверо.

Щоб забезпечити усі потреби таких людей потрібна підтримка держави, а її, на жаль, майже немає. Тому відвідувачі центру вдячні за будь-яку допомогу меценатам.

Варто зауважити, що у терцентрі облаштували кондиціонер. До Фонду звернулися працівники закладу та розповіли, що під час приготування страв у приміщенні кухні температура сягає 40 градусів. У Фонді на звернення відреагували оперативно та вже днями кондиціонер встановили. Вдячні працівники надіслали  у відповідь лист-подяку.

«Адміністрація, працівники та підопічні територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька висловлюють щиру Подяку благодійному фонду «Ігоря Палиці – Новий Луцьк» та його керівнику Товстенюку Олександру Віталійовичу за придбання кондиціонера. Завдяки встановленню якого, не лише покращилися умови праці працівників кухні, але й створено комфортні  умови перебування  для 120-ти чоловік, які щоденно відвідують їдальню територіального центру», – йдеться у листі.

Still0811_00002  Still0811_00000 Still0811_00001 Still0811_00006

Довідка:
Проект Фонду у партнерстві з територіальним центром соціального обслуговування діє з 2013 року. У 2014 році видатки на допомогу підопічним терцентру (а це понад 1500 жителів нашого міста) та на підтримку матеріально-технічної бази установи склали близько 425 тисяч гривень

Redaktor

Залиште коментар