Онкохворим діткам з Волині передали інфузомати від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»

Для маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства кожен новий день – це день боротьби за життя, що триває місяцями. Процедури, пігулки, ін’єкції – усе за графіком. І дуже важливо, щоб процес лікування був безперервним.

Одними із найзатребуваніших пристроїв у онкогематологічному відділенні є інфузомати, за допомогою яких діткам з онкологією вводять хімічні препарати.«Ці препарати діткам мають вводити дуже дозовано, – пояснює генеральна директорка медзакладу Ірина Горавська. – Для цього не підходять різні системи для введення ліків, потрібні високоточні прилади – інфузійні насоси. Причому це мають бути інфузомати фірми B. Braun, як визначили спеціалісти. Саме вони дають точне дозування хіміопрепаратів для діток. Причому маленький пацієнт може ходити, сидіти, гратися під час введення препарату. На лікуванні у відділенні онкохворих діток перебуває 20-25. І кожна дитина має мати свій прилад для введення препаратів. Не може бути так, що одному пацієнтові вводять препарат, а інший чекає».

Хоча донедавна саме так і було, адже інфузоматів в онкогематологічному відділенні було всього чотири, та й ті старого зразка. Звісно, таких коштів для закупівлі дорогого обладнання у медзакладі немає. Тож по допомогу звернулися до благодійників. Одним з перших на прохання відгукнувся народний депутат України Ігор Палиця.

Сім інфузоматів, які придбав Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», уже прибули на Волинь і днями їх почнуть використовувати для введення хіміопрепаратів маленьким пацієнтам онкогематологічного відділення Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, пишуть “Волинські Новини”.

«Насправді це дуже важливі апарати для онкогематології. Ми чекали на них дуже довго. Такі апарати недешеві, але вони вкрай потрібні онкохворим діткам. Звернулись до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», і там одразу відгукнулись на наше прохання, – каже генеральна директорка медзакладу Ірина Горавська. – Дякуємо дуже особисто Ігорю Палиці за те, що сьогодні – свято в онкогематологічному відділенні, бо є ще сім нових апаратів. І хочеться сказати слова подяки ще й фірмі «Волиньфарм-імпекс», зокрема її засновнику Ігорю Івановичу Бондаруку. Вони дуже швидко зреагували на наше прохання і швидко привезли апарати за дуже низькою ціною».

Як зазначила завідувачка онкогематологічного відділення Яна Рижко, донині у них було п’ять сучасних інфузоматів, що їх теж закупили благодійники, тепер же завдяки Фонду – 12. Крім того, активно кошти збирають волонтери, долучається чимало благодійників. Тож завідувачка відділення вірить, що незабаром кожне з 25 ліжок у відділенні буде забезпечене новим інфузоматом.

«Я дуже щаслива, що ці сім інфузоматів уже в нас. А якби ви знали, як радіють батьки наших пацієнтів! – не приховує радості Яна Рижко. – Усі хочуть, щоб діткам хімію вводили новими апаратами, адже вони точно дозують препарат, ніколи не дають збою. Ці інфузомати наразі – найновіші та найсучасніші, такі використовують за кордоном – і в Європі, і в Ізраїлі, де онкологія на високому рівні. І я неймовірно рада, що й наші дітки тепер матимуть змогу отримувати лікування за допомогою таких якісних сучасних апаратів. Велике спасибі за це нашим меценатам».

З її слів, за минулий рік на Волині було зареєстровано 37 випадків онкологічних захворювань у дітей, тоді як роком раніше – тільки 16. Тобто захворюваність, на жаль, збільшилася, тож і потреба в якісних апаратах для введення хімії – як ніколи на часі.

«Ігор Петрович Палиця від самого заснування обласного перинатального центру допомагає цьому закладу. А тепер, після злиття двох лікувальних установ та утворення Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства, роботи стало ще більше. І Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» не може бути осторонь тих проблем і потреб, які тут виникають, – зауважила заступниця голови правління Фонду Катерина Шкльода. – Звісно, абсолютно все забезпечити годі, але ми в міру можливостей намагаємося допомогти медзакладу. Наприклад, сьогодні привезли сім інфузоматів вартістю 433 тисячі гривень. Тішить, що вдалося зробити це дуже оперативно. Сподіваємося, що ці апарати слугуватимуть дуже довго й допоможуть врятувати не одне дитяче життя».

tilkyrazom

Залиште коментар