ОСББ потребують більше фінансування

Улітку 2015 року Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»  запровадив проект «Сприяння розвитку ОСББ». На сьогодні за підтримки Фонду в Луцьку вже створили майже сотню об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Загалом у Луцьку функціонує понад 300 ОСББ.

Як зазначив керівник проекту «Сприяння розвитку ОСББ» Андрій Кремський, Фонд передбачає реалізацію спільних проектів разом з ОСББ, які спрямовані на впровадження енергозберігальних заходів, ремонт інженерних мереж, під’їздів, дахів та благоустрій прилеглої території будинку. Співпраця Фонду і ОСББ відбувається на умовах співфінансування.

Аби спільно розв’язувати проблемні питання й обмінюватися досвідом, голови правлінь ОСББ створили громадську організацію «Рада голів правлінь об’єднань співвласників багатоквартирних будинків міста Луцька». Організація зареєстрована і провадить діяльність відповідно до Закону України «Про громадські об’єднання» та покликана забезпечувати права й законні інтереси її членів, сприяти розвитку ОСББ в місті Луцьку, налагоджувати діалог із владою.dsc_0160

Минулого тижня члени ГО «Рада голів правлінь ОСББ міста Луцька» зібралися на позачергові збори. Активісти розглянули низку питань, які є ключовими для підтримки ОСББ в місті. Зокрема, напрацювали пропозицію до проекту бюджету міста Луцька на 2017 рік в частині підтримки ОСББ. Делегували члена ГО у виконком Луцької міської ради. Визначили кандидата у склад конкурсної комісії з відбору та затвердження проектів на фінансування заходів програми підтримки ОСББ міста Луцька на 2015-2019 роки.

dsc_0158

«Коли ми створили ОСББ, мені пропонували його очолити. Та я спершу відмовився, тому що ставився до цього з пересторогою, – розповів Геннадій Платонов, голова ОСББ «Щаслива родина», що на проспекті Волі, 54. – Але Фонд дуже нам допоміг. Якби не він, деякі технічні питання ми не змогли б залагодити. Річ у тім, що нам на обслуговування віддали старий будинок зі зношеними комунікаціями та дірявим дахом. А кошти виділили аж на другий місяць нашого існування. Гроші пішли на заміну труб, кранів, вікон. З часом усе вдалося вирішити. А ЖКП – це тільки була назва. За 50 років у будинку не замінили жодної лампочки. А нам вдалося за три місяці майже у всіх під’їздах поставити енергозберігальні лампочки та світильники у місцях загального користування. Стараємося економити, бо знаємо: заощаджуємо наші гроші. Вони залишаться на рахунку й підуть на інші потреби».

dsc_0180

Погоджується із головою ОСББ і новооб­раний голова ГО «Рада голів правлінь ОСББ міста Луцька» Петро Бойко:

«Торік із бюджету міста в рамках програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Луцька на 2015-2019 роки для ОСББ виділили 1 млн 650 тис. грн з міського бюджету. ОСББ їх використали, навіть на деякі потреби забракло. Тому на попередній сесії міської ради 40 тисяч із коштів, які було передбачено на відшкодування відсоткових ставок за кредитами, спрямували на цю програму. Зрозумійте, якщо утворилося нове ОСББ і дірявий дах протікає, куди нам звертатися? Ми не проти кредитів, але це вже хай вирішують самі об’єднання – брати кредити чи скористатися цією програмою».

dsc_0190

Але для повноцінної роботи ОСББ потрібні чималі кошти. У місті багато будинків, зведених ще за часів СРСР. Відповідно, треба міняти всі комунікації, робити зовнішній та внутрішній ремонт приміщень. Саме тому «Рада голів правлінь ОСББ міста Луцька» підняла на зборах питання щодо подання пропозиції передбачити у бюджеті міста підтримку діяльності ОСББ на суму, не меншу за 3,5 млн грн у 2017 році.

dsc_0174

«У місті утворюється все більше й більше ОСББ, ними вже охоплено 35% житлового фонду. Треба закочувати рукава і працювати. Тому ми пропонуємо закласти на розвиток ОСББ відсоток від Фонду розвитку міста. Будемо ставити це питання перед міською радою», – наголошує Петро Бойко.

Катерина Зюзіна, голова ОСББ, що на вулиці Зацепи, 10, переконана: очільникам об’єднань треба гуртуватися. Адже, як каже народна мудрість, гуртом легше й батька бити.

«Ми маємо спільно розв’язувати проб­леми, допомагати іншим новоствореним ОСББ. Бо часто будинки віддають з дуже великими боргами. Так було і з нашими будинками №8, 10 і 12. Мешканці 55 квартир здавали кошти і ми розраховувалися за газ та всі комунальні послуги. За сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» виклали в дворі бруківку. Тому вважаю: у бюджеті міста треба передбачити хоча б 5-7 мільйонів гривень для новостворених ОСББ. І ще нам потрібен свій представник у міськвиконкомі, щоб лобіювати наші інтереси».

dsc_0202

Процес створення ОСББ вже не спинити. Відповідно, активісти сподіваються на належну фінансову підтримку від держави та міської влади. Адже, щоб довести будинки до пуття, а потім їх утримувати, потрібні чималі кошти. Лучани мають надію, що депутати не оминуть увагою це питання й ухвалять відповідне рішення. А от у підтримці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» жителі багатоквартирних будинків упевнені на всі сто відсотків.

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

dsc_0171

oksy

Залиште коментар