Особливий світ дітей дощу

Діти дощу – так називають людей з аутизмом. Вони бувають то м’які, немов хмаринка, то загадкові й сумні. То збентеженим поглядом ловлять дощ, а то – промінчик сонця. Вони такі ж, як і ми – прагнуть навчатися, дружити, любити. Лише світ у їхньому сприйнятті трішки інший. Завдання суспільства – допомагати таким людям жити в соціумі, спілкуватися з іншими, самореалізовуватися.

До Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм, що його відзначають 2 квітня, у Палаці культури міста Луцька відбувся, благодійний захід «Янголята в колі друзів» громадської організації «Спілка батьків інвалідів з розладами аутичного спектра «Янголята».

  • Це творчий звіт діяльності ГО «Янголята». Ми покажемо з чого починали свою роботу і до чого дійшли. Наші дітки з кожним заняттям розвиваються. Ми втілюємо в життя реабілітацію мистецтвом. Наразі нас з’явився новий формат – інклюзивний. В рамках цього формату діти з аутизмом танцюють з вихованцями хореографічного колективу ЗОШ №11 «Лілея». Також нещодавно ми брали участь у фестивалі хореографічного мистецтва «Золота лілея». Це чудовий досвід залучення наших дітей до активного суспільного життя. Зараз ми готуємося втретє взяти участь у Міжнародному фестивалі для аутистів ANCA, що відбудеться у жовтні в Туреччині, – розповідає про будні організації Юлія Поліщук.
    Наразі організація об’єднує 35 сімей, які виховують особливих діток. Усі вони наділені талантами, для розкриття яких потрібні зусилля та відкрите добре серце. Одним з перших увагу цим діткам приділив Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом». Завдяки його підтримці були реалізовані проекти з музичної терапії, лікувальної фізкультури, гурток з хенд-мейду. Це стало першим кроком у створенні творчої студії «Аматори від янголят». Також завдяки Фонду особливі дітки щорічно отримують можливість оздоровитися у Буковелі.
    Представник Фонду Назарій Недбайло передав вітання і слова вдячності батькам діток від засновника Фонду Ігоря Палиці та вручив голові організації сертифікат на суму 2 тис. грн. 
  • Дякую за те, що ми можемо повчитись у вас, як стати добрішими, уважнішими до потреб ближнього, чуйними та терпеливими. Щиро сподіваюся, що наша співпраця набиратиме усе більших обертів, ми і надалі вам допомагатимемо, – зазначив радник Луцького міського голови Ігор Поліщук, який також завітав на захід.
    На сцені свої таланти демонстрували юні «янголята» та вихованці організацій, які опікуються людьми з особливими потребами: «Джерело життя», «Даун синдром», «Зірка надії», «Повір у себе». Дітлахи танцювали, співали, ставили міні-вистави. Особливо зворушливим був вальс, що його «янголята» виконали разом з мамами.
    Тим часом усі охочі могли долучитися до доброї справи – придбати вироби, що їх особливі дітки виготовили власноруч. Також у холі Палацу культури була представлена фотовиставка «Янголята в Замку Лучеська», «Особлива дитина – особлива сім’я». ЇЇ мета вкотре заявити: аутизм – це не хвороба, а розлад. А люди дощу заслуговують на повагу і розуміння, і мають такі самі права, як усі інші члени суспільства.

tilkyrazom

Залиште коментар