Освітній проект реалізовували всією громадою

В школі І-ІІ ст. села Борисковичі Горохівського району завдяки ініціативним батькам та вчителям з’явилися нові дошки та проектор. Оновлення матеріально-технічної бази закладу стало можливим завдяки співпраці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та ініціативних селян.
Як розповіла директорка школи Лариса Наумчук, в освітньому закладі – дев’ять класів, де навчається 43 учні. До кінця 2018 року діти і вчителі користувалися старими дошками, на яких було незручно писати, а через потерту поверхню, написане на дошці діти не бачили. 
«Старим дошкам було вже більше 40 років, – розповідає Лариса Наумчук. – Ще коли приміщення школи здали – а це було у 1959 році, – і вже тоді ці дошки були. Ми намагалися замінювати наші дошки тими, які віддавали з інших шкіл».
Головою ініціативної групи, яка взялась втілювати в життя проект, і в яку увійшли представники батьківського та педагогічного колективів, стала вчителька початкових класів Зоя Лісова . 
«Нас підтримали не тільки батьки, а й все село, – розповідає Зоя Лісова. – Усі ми дуже раді – і діти, і вчителі, бо ми отримали змогу користуватися новими дошками, на яких зручно писати. Ми використовуємо магніти, ми використовуємо маркери. Такі дошки – вимога сьогодення. І ми дуже щасливі, що отримали можливість втілити цей проект».
Депутат Волинської обласної ради від УКРОПу, радник голови облради Вячеслав Рубльов каже: після того, як Ігор Палиця став очільником депутатського корпусу Волиньради, головним завданням і для обранців громади, і для Фонду стало допомагати сільським школам, дитсадкам, громадам реалізувати важливі соціальні проекти. Депутат звернув увагу на те, що у всій школі досі встановлені дерев’яні вікна, тож переконує: співпраця із ініціативною громадою села Борисковичі буде продовжуватися.
Дітлахи, які навчаються у школі, кажуть: кожної осені їхні вчителі завбачливо закривають вікна поліетиленовою плівкою, а щовесни – знімають її. Проте у класах, попри гарячі батареї, не надто тепло. 
«Загалом у школі треба замінити 23 вікна. Але ми неодноразово з цим проханням зверталися у різні органи влади, та досі так нічого і не вирішилося», – розповіла директорка школи.
«Як відомо, чиновники із Волинської обласної державної адміністрації заблокували бюджет області. Але маю надію, що він буде розблокований і ми зможемо в повній мірі виділяти кошти на потреби таких громад як ваша. Тому потрібно аби від школи ви надіслали лист із відповідними замірами та вказали скільки вікон треба замінити, а ми, обласна рада, в свою чергу будемо шукати кошти аби вам допомогти», – каже Вячеслав Рубльов.
Наприкінці зустрічі, для розвитку спортивних навиків місцевих школярів Вячеслав Рубльов подарував дітлахам брендовані м’ячі з логотипом Фонду для гри у футбол та волейбол. А педагогів та батьків запевнив: умови навчання сільських дітей та дітей, які навчаються в міських школах не повинні відрізнятися і для цього треба робити усе можливе.

tilkyrazom

Залиште коментар