Переваги ОСББ: дах не протікає, вітер не гуляє

Зимові морози та колючі вітри тепер не страшні мешканцям двох багатоповерхівок на вулиці Писаревського, що в обласному центрі. Як справжні господарі, лучани утеплили житлові будинки, відремонтували покрівлю та інженерні мережі. Їм це вдалося зробити завдяки підтримці Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

«Нашому будинку, що на вулиці Писаревського, 4 – чверть століття. За ці роки металеві труби поіржавіли, почали протікати. В підвалі стояла вода. Люди не могли там нічого зберігати. Минулого літа зауважили, що і дах треба ремонтувати. У ЖКП тільки обіцяли допомогти, тому ми вирішили створити ОСББ. Нам підказали, що у Фонді Ігоря Палиці «Тільки разом» діє проект «Сприяння розвитку ОСББ» , – розповідає голова ОСББ «Фенікс» Ольга Остимчук.

Активні мешканці звернулися в Офіс розвитку кварталу, що на вулиці Гордіюк. У вересні 2015 року створили ОСББ і тієї ж осені на умовах співфінансування з Фондом відремонтували дах будинку.

«Ми були приємно вражені, що у Фонді надали конкретну і юридичну, і фінансову підтримку. Тому вирішили звернутися ще раз», – провадить Ольга Остимчук.

За словами голови ОСББ, вони приймали участь у міській програмі «Сприяння діяльності ОСББ на території міста Луцька протягом  2015-2019 років». Загальний кошторис модернізації інженерних мереж у їхній дев’ятиповерхівці становив 178 тисяч 99 гривень. 70% суми ОСББ залучило з міського бюджету. Мешканцям треба було докласти решту 30%, а це – 76 тисяч 710 гривень. Однак ця сума була для лучан непосильною. Вони звернулися до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», де було ухвалене рішення дофінансувати частку ОСББ у сумі 15 тисяч гривень. 

У будинку відремонтували електрощитову, поставили автомати. На сходових майданчиках тепер горять світлодіодні лампочки з датчиками руху. Економія електроенергії досить відчутна, каже Ольга Остимчук. Та й мешканці усіх 63-х квартир бачать очевидні зміни на краще. У підвалі тепер сухо і тепло. Є лічильники на холодну і гарячу воду, показник тиску води. Старі металеві труби жильці планують здати на металобрухт, а гроші відкласти на інші потреби. У планах ОСББ – осучаснити систему опалення та зробити благоустрій прибудинкової території.dsc_0034

У будинку навпроти, що за адресою Писаревського, 7, новостворене ОСББ «Анталія» теж має чим похвалитися.

«Ми створили ОСББ у червні цього року, – каже голова ОСББ Леонід Мацюк. У цьому нам допомогли в Офісі розвитку кварталу, що на вулиці Відродження. Тепер мешканці розуміють, що самі розпоряджаються своїми грошима. На умовах співфінансування Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» допоміг встановити 16 енергоощадних пластикових вікон у коридорах, а також відремонтувати покрівлю».

dsc_0065

«Тепер у коридорах не «гуляє» вітер, – тішиться квартиронаймач Ілля. – А то у старих рамах були такі дірки, що рука просовувалася».

Загальна вартість робіт в будинку становить 31 тисячу гривень. Фонд профінансував 15 тисяч гривень. Мешканці багатоповерхівок, переконалися, що тільки разом можна досягти позитивних змін у житловій сфері.

 

oksy

Залиште коментар