Перші кроки інклюзивного ХАБу

14-15 липня до Луцька з’їхались викладачі музики, арт-терапевти, корекційні педагоги та вихователі з Києва, Одеси, Кропивницького, Рівного, щоб повчитися застосуванню Орф-підходу в роботі з людьми з інвалідністю.

Орф-метод широко застосовується в Європі у педагогічній та терапевтичній діяльності з дітьми з різними видами інвалідності. Основа Орф-музикування – елементарний підхід.

Німець Карл Орф увів термін «елементарне музикування», яке передбачає такі елементи: спів, імпровізація, рух і гра на інструментах. За Орф-методом музику створюють тут і зараз, використовуючи для цього буденні речі: гілочки, шишки, іграшки, тощо.

Для дітей з особливими потребами музика – це не тільки розваги і веселощі, а й необхідність для розвитку. Вона корегує поведінку і реакції, спонукає логічно діяти. Невербальне спілкування комфортне для дітей з інвалідністю, оскільки більшість з них мають вади мовлення або не можуть говорити та часто не розуміють елементарних словесних інструкцій. Натомість такі діти відгукуються на музичну мову, тілесно і емоційно реагують на музичний твір, виражають свої почуття. Тож педагог, врахувавши це, за допомогою спеціальних музичних творчих завдань може навчити дітей пристосовувати свої дії до дій інших і спільно творити.

Австрійська тренерка Ширлі Салмон, послідовниця Карла Орфа, поділилася досвідом використання методу в Орф-інституті у Зальцбурзі. Дякуючи сучасним технологіям, учасники тренінгу отримали практичні поради від викладача початкової музичної та танцювальної педагогіки із 30-річним стажем.

Орф Шульверк Асоціацію України представила Тетяна Черноус (м. Рівне). Тренерка курсу «Орф-музикотерапія» поділилася власними практиками, які збагатили скарбничку досвіду учасників тренінгу.

До слова, тренінг відбувається за підтримки Українського культурного фонду в рамках проєкту «Створення інклюзивного ХАБу», що реалізовується Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» за участі ГО «Інклюзивні студії». Для роботи з дітьми з інвалідністю такий метод є ідеальним, він передбачає не лише педагогічний процес, а й терапію творчістю, звуками, ритмами та рухами.

Така альтернативна система «живого» музикування з терапевтичним ефектом буде впроваджуватись в інклюзивному ХАБі в студії елементарного музикування, яка запрацює у вересні.

Читати ще: Зробимо Луцьк інклюзивним: стартує новий проєкт Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду

tilkyrazom

Залиште коментар