Перший день стипендіата

Ярослав Желобицький – студент четвертого курсу факультету комп’ютерних технологій ЛНТУ. У Луцьку він навчається упродовж двох років, оскільки перевівся сюди із Сєвєродонецька у зв’язку із буремними подіями на Сході.  Приїхав із сім’єю – мамою, дідусем і бабусею. Мама  нині повернулася додому, дідусь із бабусею оселилися в Маневичах. Але юнак не залишився сам – у нього тепер досить друзів і, найголовніше,  є ті, кого може вважати названими батьками: «Тему, яку я представляв на стипендіальному проекті, мені підказав… я його називаю Батьком. Бо він забрав мене до себе жити  нещодавно. До цього я винаймав квартиру, а десь півроку живу у нього. Він абсолютно безкоштовно мене до себе забрав, я живу у нього в сім’ї. Я з ним раджуся.» Названий батько не лише запропонував Ярославові тему конкурсної роботи у стипендіальному проекті від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», а й підтримує у реалізації описаної розробки. Ярослав – член громадської організації студентської молоді «Пілігрим». Спільна ідея, яку презентував Ярослав на захисті робіт – лекції соціального спрямування для молоді. Теми, зі слів Ярослава, найрізноманітніші, : «Теми є насущними, актуальними: алкоголь, наркотики, СНІД. Вони можуть бути приурочені до державних свят, до християнських.»

Ярослав – один із найперших серед учасників проекту запросив на так званий «день стипендіата». Перша лекція стосувалася кохання. Що таке інтимне життя, чому важливо бути вірним собі, об’єкту свого кохання  і християнським принципам моралі, що таке хаотичні зв’язки і до чого вони можуть призвести. Молоді люди часто не сприймають повчальної інформації, вважаючи себе самостійними для того, аби формувати власну думку про цінності, спосіб поведінки. Тож доводиться шукати оригінальні шляхи достукатися до серця. « У цікавій формі, щоб це не була чергова лекція, щоб людина була зацікавлена. Щоб не вона прийшла і віддала, а щоб ми прийшли і віддали.  А вона розслабилася серед цієї метушні ( я знаю студентів, у них багато справ), щоб розслабилася і взяла для себе щось корисне.»

У травні Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» організовує наступні знайомства зі студентськими проектами, що виявилися гідними підтримки. Стежте за новинами на нашому сайті.

 

oksy

Залиште коментар