Подарунком у Міжнародний день захисту дітей стали вишиванки

У Міжнародний день захисту дітей вкотре в Луцьку за підтримки благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» відбулася акція «Подаруй дитині вишиванку», що об’єднала зусилля Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді, магазину-салону «Волинський сувенір», Управління культури ЛМР, вишивальниць, які віддають тепло рук і сердець у єдиному прагненні заради посмішок і радості дітей.

«Акцію ми організовуємо вже 3-ій рік і вкотре переконуюся, що ідея саме так відзначати Міжнародний день захисту дітей, має зміст і майбутнє. Коли готується акція «Подаруй дитині вишиванку», наші дорогі майстрині вкладають у кожен хрестик тепло своїх рук, тепло сердець. Багато людей дотичні до організації цього свята, об’єднані ідеєю щасливого дитинства, що і має нас гуртувати. Тому я всіх вітаю від благодійного фонду і засновника, народного депутата Ігоря Петровича Палиці, від його мами, яка є авторкою ідеї акції. Нехай гуртуються чесні, добрі і щирі люди навколо усіх ваших починань», – звернулася до присутніх заступник голови правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич.

Головний юрисконсульт благодійного фонду Ігор Поліщук також привітав гостей дійства і зауважив, що сьогодні українська вишиванка стала не лише елементом національного одягу українців, а й одним із символів єдиного українського народу.

«Останнім часом все більше людей одягають вишиванку і показують, що вони є свідомими синами і дочками нашого народу. Я бажаю вам якомога частіше з радістю і гордістю носити вишиванку: і в будні, і в свята», – додав Ігор Поліщук.

Вишиванки вручили для тридцяти луцьких дітей, серед яких – дітки з особливими потребами.

«Сьогодні дарують вишиванки особливій категорії дітей, дітям з особливими потребами. Чомусь ми звикли ставитися до них по-іншому, а для них найголовніше – інтеграція, для того, щоб вони брали участь у заходах, привернути увагу громадськості до їхніх потреб та дати можливість їм розвиватися. У День захисту дітей, напевно, правильно, що захист від держави та благодійного фонду отримають саме ці дітки, які цього потребують», – розповіла директор Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан.

За добро, тепло рук і співпрацю в реалізації благодійної акції «Подаруй дитині вишиванку» сертифікатами і преміями від благодійного фонду нагородили майстринь-вишивальниць.

Чоп Мілія для діток вишила вже чотири сорочечки.

«Пообшивала всю родину, всіх внуків. Ікон вишивала багато. Це для мене лікування, я відволікаюсь від усього. Цього разу сорочку я дарую десятирічному хлопчику. Щоб воно було дитині миле, я вкладаю частинку своєї душі. Дуже приємно діткам, я бачу це в їхніх очах. Добре, що такий фонд є, що діткам радість приносить», – розповіла майстриня.

Особливістю цьогорічного дійства стало те, що вишиті сорочки вручили для 39-ти дітей з 23-ох сімей Криму та Донеччини, яких гостинно прийняла Волинь.

«Сьогоднішня акція також присвячена тому, щоб перекинути і продемонструвати містки дружби і поваги до вас у нашому місті», — наголосила Ірина Констанкевич.

Багатодітна родина Горяїнових приїхала у Луцьк з Євпаторії. У сім’ї дев’ятеро дітей. Усі залишилися задоволені подарунками.

«Дуже сподобалося, дуже все по-домашньому і тепло. І взагалі нам тут дуже подобається – дуже хороші і світлі люди, гарне і чисте місто, широкі вулиці, дихається тут вільно. Трішки незвично, що дощів у вас більше, ніж у нас. Днями у одного зі старшеньких був випускний, тому ми придбали йому сорочку до цього свята, а для решти діток – це перші вишиті сорочки. Це об’єднує людей, адже подарунки зі змістом і від душі. Особливо розчулив момент, коли майстрині-вишивальниці передали вишиванки дітям. Дякуємо вам», – розповів Андрій Горяїнов.

Незважаючи на дощову і прохолодну погоду, у залі панувала затишна, сімейна атмосфера, позитиву додавали музичні номери від вихованців та викладачів Луцької музичної школи №1 імені Фридерика Шопена. По завершенню дійства дітки – учасники та гості свята, отримали кульки та солодкі подарунки від благодійного фонду.

Redaktor

Залиште коментар