Проектна діяльність – шанс на розвиток громади

Передобідньої пори на території дитсадка села Заброди, що на Ратнівщині, гамірно. Дітлахи саме вийшли на прогулянку. Яскравий ігровий майданчик – гойдалки, гірки, пісочниці – саме те, що потрібно для корисного дозвілля малюків.

У навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступеня – дитячий садок» села Заброди здобувають освіту діти з Якушева та Забродів. Тут дбають не лише про те, щоб дати їм належні знання, а й намагаються створити комфортні умови для навчання. Оскільки державне фінансування освіти на сьогодні лишає бажати кращого, основний тягар лягає на плечі батьків. І щоб хоч якось його зменшити, директор Роман Тарасюк шукає усі можливі варіанти, щоб залучити додаткові кош­ти. Одним із них є написання проектів.

«Тільки завдяки проектній діяльності ми зможемо покращити свою матеріальну базу, наповнити методичним змістом дошкільну освіту. Сподіватися й чекати, що хтось принесе гроші, нині марно, – з досвіду знає очільник навчально-виховного комплексу. – На перших етапах було нелегко пояснити людям, що треба робити щось, аби не лише освоїти бюджетні кошти, а й притягнути з інших джерел фінансування. Але з часом розуміння батьків приходить».

За п’ять років керування навчально-виховним комплексом завдяки активній проектній діяльності Романові Тарасюку вдалося створити музей при школі, облагородити шкільне подвір’я, облаштувати душові кімнати. Було й чимало менших проектів, як-от забезпечення ДНЗ новими меблями, ігровим та методичним матеріалом.

Далі вирішили зробити ремонт у санвузлах дитсадка. Адже сантехніка була вже застарілою, ще з часів будівництва закладу. Цього разу ініціативний директор, заручившись батьківською підтримкою, звернувся в представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у Ратнівському районі.

«До нас прийшла ініціативна група вже з готовим пакетом документів. Ми тільки перевірили, внесли незнач­ні корективи. Згідно з проектом, вони хотіли поміняти лише сантехніку. Проте, поїхавши до них на збори, ми дійшли спільної думки: все-таки варто зробити ремонт у санітарних кімнатах, – пригадує Лариса Михалевич, керівник ратнівського представництва Фонду. – Цей проект особливий тим, що люди тут ініціативні та дружні. Вони дуже переживають не лише за власне майбутнє, а й своїх дітей, онуків та правнуків».

Тепер завдяки взаєморозумінню між дирекцією навчального закладу й батьками у забродівському дитсадку сучасні санвузли, що відповідають санітарним вимогам. Проект втілювали на умовах співфінансування Фонду та громади.

Мама двох дошкільнят, голова ініціативної групи Інна Гуль переконана: якщо держава не піклується про дітей, то ініціативу в свої руки мусять брати батьки. Адже діти мають навчатися у комфортних умовах.

Депутат Ратнівської районної ради, кандидат на посаду забродівського сільського голови від партії УКРОП Микола Макарук каже, що в період, коли держава кинула українське село напризволяще, проектна діяльність – одна з реальних можливостей покращити життя сільської громади.

Позитивний досвід реалізації проекту в дитсадку надихнув ініціативного директора на написання нового проекту із заміни старих шкільних дощок. Проект уже затвердили, його буде реалізовано найближчим часом.

«Ми не зациклюємося на чомусь одному. Одночасно працюємо над кількома проектами. Є хороша команда, є розуміння та підтримка батьків, разом ми покращуємо умови навчання наших дітей. Приємно, що є Фонд, який відкрито та прозоро працює на результат», – резюмує директор.

 

tilkyrazom

Залиште коментар