Прямий ефір: Ігор Палиця та Олександр Товстенюк

Ігор Палиця, перший номер у списках кандидатів у депутати до обласної та Луцької міської рад від УКРОПу, засновник Фонду«Новий Луцьк» та Олександр Товстенюк, кандидат на посаду Луцького міського голови від УКРОПу, голова правління Фонду відповіли на питання лучан.

Прямий ефір з Ігорем Петровичем та Олександром Віталійовичем відбувся 19 жовтня, на телеканалі «Нова Волинь».

Волиняни цікавилися, насамперед, високими тарифами та створенням робочих місць. Ведучий же, на противагу, ставив питання на тему політики: чому кандидати ідуть від УКРОПу, який меседж вони посилають своєму виборцю, що пропонують у разі перемоги.

«Я не іду до влади. Мене влада взагалі не цікавить. Мене цікавить, щоб наша країна зробила крок вперед і почала змінюватися», – такими словами розпочав Ігор Палиця. Це, власне, і стало відповіддю на запитання модератора про те, для чого Ігор Петрович – людина забезпечена – бере участь у виборчих перегонах.

«Нам не потрібні президенти-олігархи, нам потрібні багаті українці. В нас все є для того, щоб ми зробили Європу в себе в Україні», – продовжив меценат, – вже за півроку лучани відчують зміни. Поки Київ чекає на децентралізацію, ми зробимо децентралізацію в себе і покажемо Києву, як треба хазяйнувати».

Сумнівів у тому, що за такий короткий термін може щось змінитися, Ігор Петрович не має. Він розповів, що, попрацювавши головою Одеської ОДА, вивчив проблеми людей на місцях, а вони, з його слів, чи-то на Одещині, чи-то на Волині, – у більшості однакові.

Зокрема, кандидат у депутати до обласної та Луцької міської рад пообіцяв показати людям, що грошей вистачає, якщо їх використовувати правильно і не красти. Так, наприклад, якщо квадратний метр нового асфальту коштує 550-600 гривень, його, ясна річ, не треба класти за 3000.

Також не варто радіти з того, – переконаний Ігор Петрович, – що митниця виділила 26 мільйонів гривень додаткових грошей понад плану, щоб зробити дорогу. Митниця має давати 150-200 мільйонів, враховуючи ту контрабанду, яка йде через «Ягодин» і через «Устилуг».

Можливість змінити систему дає, власне, нова політична сила, від якої і балотуються Ігор Палиця та Олександр Товстенюк. Так, з їх слів, УКРОП – це волонтери, підприємці, які чи не останнє віддавали на фронт. А ще це – лікарі, вчителі, та всі ті, хто хоче якісних змін.

Луцьк, кажуть УКПОПівці, можливо змінити. Це вже частково здійснили Ігор Петрович та його Фонд. Та наразі склалася ситуація, коли діяльність організації стала настільки масштабною, що виникла необхідність іти до міської та обласної рад. Так, багато актуальних проектів «Нового Луцька» чинна влада блокує. Так сталося з облаштуванням доріжки біля 11 школи, яку обіцяли зробити ще в 2012-му році, а дозвіл від міської ради отримали лише нещодавно; аналогічна ситуація – з ініціативою створити при школах лікарські кабінети зі всім необхідним медичним обладнанням, та закріпити за кожним навчальним закладом свого лікаря тощо. І лише перебуваючи у стінах рад, маючи серед депутатів більшість, є можливість впливати на ті чи ті рішення та, власне, дієвіше вирішувати проблеми області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКЕ МАЙБУТНЄ МОЖЕ МАТИ ЛУЦЬК

Продовжуючи тему діяльності Фонду, яким керує Олександр Товстенюк і є наразі кандидатом на посаду міського голови, ведучий зауважив, мовляв, лучани поки асоціюють його лише з «Новим Луцьком». І відразу ж запитав: «А хто він, Олександр Віталійович» без «Нового Луцька»?

«Олександр Товстенюк прожив без «Нового Луцька» 35 років, і в принципі непогано себе почував», – усміхнувся у відповідь респондент та додав, мовляв, його життя суттєво змінилося після знайомстава із Ігорем Петровичем та початком роботи у Фонді.

Луцьк: тарифи та інвестиції

Опісля глядачі теж долучилися до бесіди в студії. Один із них поцікавився, що волинські УКРОПівці планують зробити, аби зменшити тарифи на газ та тепло.

«Все, чого можна досягти на регіональному рівні, – пояснив Ігор Палиця, – це зробити прозорою фінансову звітність «Луцьктепла» та «Луцькводоканалу», і вивести правильну собівартість тарифів.

Перше, з його слів, зробити складно, бо менеджер на «Луцьктеплі» – бізнесмен, представник «Континіуму». Його ж поплічник з тієї ж бізнесової структури і на «Луцькводоканалі» – працює фінансовим директором.

Щодо створення нових робочих місць – ще одне питання від телеглядача, – то проблема полягає, насамперед в тому, що в регіон не хочуть «заходити» інвестори. Така ситуація, пояснив, склалася тому, що в Україні податкове законодавство змінюють раз на два-три місяці, а Нацбанк дає рефінансування під 32%.

«Водночас, деякі проблеми з відсутністю інвестицій можна вирішити на місцях», – переконаний, своєю чергою, Олександр Товстенюк.

Він розповів, що інвестори вже зацікавилися луцьким готелем «Світязь», але купити його не можуть: будівля не приватизована. «То «Світязь» належить фонду держмайна, то профспілкам», – озвучив одну з численних проблем Олександр.

ДОВІДКОВО:

Як стало відомо, в соцслужбі міської ради за 2014 рік допомогу отримало не більше 20-ти осіб, в той час як у Фонді за 4 роки – понад 20 тисяч.

Зокрема це пов’язано з тим, що, окрім головної приймальні Фонду, 28 працівників Офісів розвитку кварталу максимально поінформовані про проблеми та потреби лучан.

 

Залиште коментар