Разом до спортивних досягнень

Проект із такою назвою успішно реалізували у селі П’ятикори. У результаті співпраці з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», у приміщенні місцевої школи зробили капітальний ремонт гімнастичної зали. Відтепер і учні 1-9 класів, і вихованці дитсадка займаються спортом у комфортних умовах.

За словами директора П’ятикорівської дев’ятирічки Наталії Васюри, приміщення школи здали в експлуатацію у 1991 році. Згідно з проектом, воно планувалося як дитсадок. Однак із часом тут розташувалася школа. Щоб облаштувати кімнату для занять фізкультурою, довелося робити перепланування і розширюватися.  

 

-У нашому селі нема ні клубу, ні ФАПу. Тому всі масові заходи, збори громади чи вибори відбуваються у школі, – розповідає Віра Гапонюк, одна з ініціаторів проекту, колишній директор школи. – За цей час лінолеум на підлозі зносився, його намагалися його латати і прикріплювати металевими планками.

Минулого року батьки та вчителі вирішили застелити підлогу новим лінолеумом, оскільки старий вже не піддавався ремонту. Звернулися за підтримкою у Фонд, оскільки чули від колег багато позитивних відгуків про таку співпрацю. Результат співпраці перевершив найсміливіші сподівання п’ятикорівців.

Як зазначає голова Локачинської районної організації УКРОПу Василь Демидюк, ініціативна група мала намір лише замінити лінолеум у гімнастичній залі. У підсумку в спортивній кімнаті замінили чотири вікна на енергозберігальні, поставили двоє нових дверей та постелили добротну дерев’яну підлогу.

– Вчителі та батьки сумнівалися, чи вдасться їм реалізувати задумане. Однак до співфінансування долучилася місцева влада й аграрії, які орендують у селян паї. Так ми розширили рамки проекту і зробили спортивну кімнату комфортною та затишною, – каже координатор проекту, представник районної організації УКРОПу Оксана Дмитрук. 

У місцевій школі навчаються 66 учнів, дитсадок відвідують 22 малюки. Діти задоволені, що на уроках фізкультури відтепер можна займатися у футболках, бо через старі віконні рами не свище вітер. А ще Фонд  подарував діткам нові м’ячі, ракетки і тенісні кульки.

Учитель фізичного виховання Олег Гринюк зазначає: цей проект згуртував громаду села. Хоча п’ятикорівські  школярі постійно займають призові місця у районних спортивних змаганнях, тепер діти стали ще активніші та наполегливіші. Дев’ятикласники Юлія Бобицька та Володимир Гаврисюк задоволені оновленим спортзалом, охоче грають у міні-футбол, теніс, займаються легкою атлетикою.

Повіривши у свої сили та підтримку благодійників, ініціативна група села П’ятикори планує подавати на розгляд нові проекти

oksy

Залиште коментар