Розвивальні іграшки для особливих дітей

Громадська організація «Сходинка в майбутнє» вже понад рік гуртує під своїм крилом батьків особливих діток та маленьких вихованців, які потребують більше уваги й терпеливості. Спочатку це була ініціативна група, яка з часом переросла в організацію. Вони самі облаштували приміщення для занять у Луцьку на вулиці Прогресу: три кімнати з дитячими меблями, елементами сенсорної кімнати та іграшками для особливих дітей.

Як розповіла голова ГО «Сходинка в майбутнє» Мирослава Смаль, нині заняття від­відує майже півсотні дітей зі всієї Волині, є також дітки із сусідніх областей. З ними працюють фахівці, які мають десятирічний досвід роботи з особливими маленькими пацієнтами: психолог, дефектолог, логопед і музичний керівник. Мета таких занять – соціалізувати дитину, навчити бути самостійною, розраховувати на себе, а не лише на батьків.

«Заняття відбуваються щодня у групах. Групи формуємо по 6-8 діток за розумовими здібностями, аби заняття були ефективними. До нас приводять дітей від 2,5 років і до 8-10 років. Батьки дуже задоволені результатами роботи педагогів, вдячні їм за увагу й турботу. Також ми дякуємо Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за можливість побувати у Буковелі з нашими дітьми. Ми змогли відпочити, оздоровитися та отримати задоволення від того, які щасливі донечки та синочки», – каже Мирослава Смаль.

Керівник Офісу розвитку кварталу на вулиці Кондзелевича Олена Оліфірович запевнила, що Фонд і надалі опікуватиметься такими дітьми й надаватиме можливість побувати у мальовничих Карпатах. Також вона розповіла, що ініціа­тивна група батьків ГО «Сходинка в майбутнє» звернулася до них із проханням, щоб Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» посприяв у придбанні обладнання для сенсорної інтеграції. Зараз у них вже встановлено кілька елементів (бульбашкова лампа та сухий басейн), а допов­ненням стануть якісні розвивальні іграшки з екоматеріалів: різні конструктори для розвитку моторики, дерев’яні збірні моделі й фігурки для координації рухів, сюжетно-рольові набори тощо.

Учитель-дефектолог, оліго­френопедагог Наталія Литвин подякувала за іграшки, дидактичний матеріал, зазначивши, що це дуже цінне придбання.

«Вони сприятимуть сенсорному розвитку дитини, сприйняттю і формуванню уявлень про зовнішні властивості предметів: колір, величину, положення в просторі. А також допоможуть розвивати тактильне відчуття дитини – розрізняти долонькою фактуру, форму предметів, адже торкаючись до них, малюк подумки порівнює різні поверхні, що допомагає впорядкувати в голові знання про те, що його оточує», – каже Наталія Литвин.

Кожен з батьків намагається дати своїй дитині найкраще, а особливі діти потребують ще більше: турботливого ставлення та розуміння, підтримки та допомоги від тих, хто поряд.

tilkyrazom

Залиште коментар