Рука допомоги тим, хто цього потребує найбільше

Ніхто не застрахований від випадків, коли в двері неждано стукає біда. Прикро, коли через матеріальну безвихідь, байдужість оточення руйнуються людські життя.

Упродовж восьми років Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» допомагав людям, які потребували цього найбільше. Це хворі дітки й молоді люди, пенсіонери, яким бракує коштів на ліки, ті, хто опинився в скрутних умовах. З 2011 року Фонд надав понад 44 тисячі адресних допомог, з них 40 тисяч – лучанам. Також оплачував харчування малозабезпечених студентів, учнів та тих лучан, які перебували у важких життєвих обставинах.

Рішення про підтримку лучан Ігор Палиця ухвалив ще під час створення Фонду. Відтоді воно залишається незмінним. Натомість кількість людей, які звертаються по матеріальну допомогу на лікування чи оперативне втручання, щороку зростає.

У червні 2016 року розпочав роботу сучасний реабілітаційний комплекс «Агапе» для людей з особ­ливими потребами, розташований у Боратині Луцького району. Тут створено найкращі умови для перебування тих, хто не в змозі давати собі раду. У комплексі працюють чуйні люди. Крім надання допомоги у відновленні фізичних можливостей, вони адаптовують пацієнтів до практичного життя. Безпосереднє сусідство з обласним центром надало можливість і лучанам отримувати ці ексклюзивні послуги. Комплекс дорогий, тому Фонд долучився до його будівництва, придбавши металочерепицю, вікна та балконні двері, матеріали для утеплення й оздоб­лення фасаду.

Також за підтримки Фонду триває будівництво бази відпочинку Української спілки ветеранів Афганістану на озері Світязь в урочищі Гряда, де зможуть оздоровлюватися ветерани Афганістану та учасники АТО/ООС.

Завдяки Фонду здійснено капітальний ремонт та оснащення соціальних установ, які опікуються самотніми людьми й інвалідами: покращено умови перебування підопічних Луцького геріатричного пансіонату і відвідувачів Луцького територіального центру соціального обслуговування.

Луцький терцентр – місце, де завжди людно. Щоденно через поріг установи переступають 250-300 людей важкої долі. Це одинокі громадяни, люди з обмеженими можливостями, безхатченки. Для декого з них навіть повноцінне харчування – розкіш. Протягом 3,5 років Фонд виділяв кошти на харчування відвідувачів терцентру. Це дало можливість додатково щодня харчуватися 50 людям.

За кошти Фонду лежачих хворих забезпечували санітарно-гігієнічними засобами, придбали медичну техніку для фізіотерапевтичного кабінету. Завдяки Фонду покращили умови роботи харчоблоку: відремонтували та облаштували кімнату для миття посуду, встановили кондиціонер, придбали побутову газову плиту, електричну сковороду, холодильники, посуд. Також відремонтували санітарну кімнату й пральню, якими можуть скористатися не лише ті, хто займається в тренажерному залі, а й підопічні, які проживають у приватному секторі й не мають відповідних вигод. У 2018 році в терцентрі відкрили кімнату для творчості та відпочинку. Тут багато лучан працюють у гуртках, малюють, ліплять з глини, виготовляють ляльки-мотанки, слухають музику, чаюють і найголовніше – мають змогу спілкуватися у гарній атмосфері.

«До нас рідко приходять з радістю, частіше – навпаки. Головне – не бути байдужими. Адже найважливіше для людей важкої долі – увага, вміння вислухати, – ділиться робочими моментами директорка територіального центру Галина Шатецька. – Підтримка з місцевого бюджету незначна. Та світ не без доб­рих людей. Дуже допомагають благодійні організації. Завжди можемо розраховувати на підтримку Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», з яким ми співпрацюємо з 2013 року».

Упродовж восьми років Фонд робить добрі справи, спрямовані на покращення інфраструктури та благоустрою Луцька, інвестує у спорт, культуру, освіту, молодь, здоров’я лучан. Саме в рідному місті Ігоря Палиці реалізовують основ­ні проекти Фонду, дію яких відчув кожен – від немовляти у пологовому будинку до ветерана.

tilkyrazom

Залиште коментар