Самоорганізація лучан – шлях до успіху

«Cприяння розвитку ОСББ» та «Сприяння розвитку органів самоорганізації населення (ОСН)» – масштабні проекти Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», що згуртували лучан, які хочуть покращити життя за місцем проживання. В Офісах розвитку кварталів надавали юридичні консультації та практичну допомогу ініціативним групам, а для голів ОСББ та ОСН проводили навчання.

За два з половиною роки Фонд допоміг лучанам об’єднатися у 120 ОСББ та 4 ОСН. На розв’язання проб­лем ОСББ витрачено 8,3 млн грн, з них 4,5 млн грн – за рахунок програм міської ради, 2 млн грн виділив Фонд. Фінансування скеровували на ремонти внутрішньобудинкових мереж та дахів, встановлення енергозберігальних вікон і дверей, ІТП та лічильників тепла тощо.

Новим, та не менш важливим кроком у розвитку Луцька є створення органів самоорганізації населення. ОСН надає можливість розв’язувати проб­леми, які виникають поза межами багатоквартирних будинків (ремонт доріг і тротуарів, реконструкція освітлення), контролювати якість надання комунальних послуг, брати участь у конкурсах місцевих ініціатив від громади.

Представники ОСН спільно з депутатами Луцької міської ради від фракції «УКРОП» ініціювали розробку «Програми підтримки ОСН м. Луцька на 2017-2020 роки», яка надає додаткові можливості для роз­в’язання нагальних питань, залучаючи кошти міського бюджету. Завдяки програмі підтримки міської ради та проекту Фонду, вуличний комітет «Качалова 2015» реконструював вуличне освітлення, квартальний комітет «Віра в краще» здійснив ремонт дорожнього покриття, «Гущанський» освітлив вулицю Гущанську, а вуличний комітет «Вересневий» здійснив каналізування вулиці Веселої.

tilkyrazom

Залиште коментар