Село, в якого є майбутнє

У невеличкому селі Котові, що на Ківерцівщині, живе майже півтисячі людей. Вони вміють берегти те, що їм дісталося, бо знають: покращень у сільській місцевості не дочекатися. Тому за можливості власними силами долучаються до різноманітних робіт, аби умови в селі були на належному рівні.

У Котівському дошкільному закладі навчається 20 дітей. Звели споруду ще  1988 року. Меблі, що їх наразі використовують у дитсадку, залишилися ще з тих часів.

1

«Ми до всіх речей ставимося дуже охайно, бо сподіватися на владу і на те, що в садочку почнуть щось змінювати, – марно. Усе, що ми зараз маємо, залишилося з 1988 року: і ліжка, і покривальця. У нас навіть зберігся комплект постільної білизни тих часів», – розповідає завідувачка Лідія Миронюк.

У дошкільному навчальному закладі працює всього чотири людини. Серед них – вихователька Юлія Зберун. Жінка вже чотири роки працює у закладі, який зараз відвідує 20 дітей. Заняття в ігровій кімнаті відбуваються по-різному. Все тому, що у садочку – діти різновікової категорії: від трьох до шести років.

2

Батьки власними силами облагороджували територію навчального закладу. Із підручних матеріалів створили цікавий ігровий куточок. Тут і казкові герої, і улюбленці з мультфільмів. Торік за сприяння сільської ради садочок оновили – придбали нові іграшкові меблі. Для повної безпечності дітей треба було замінити ще одну шафу, в якій зберігаються канцтовари, книги та роздаткові матеріали.

3

«Старі меблі не зачинялися. Усі матеріали, які там зберігалися, діти брали. Мене як вихователя лякало те, що малеча могла взяти ножиці та поранитися. Оскільки у нас всі різної вікової категорії, то встежити за енергійною малечею важко», – каже вихователька Юлія Зберун.

По допомогу люди звернулися у ківерцівське представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». На умовах співфінансування вдалося придбати потрібні меблі.

8

«Ми живемо в селі й не маємо великих коштів, але всім, чим можемо, допомагаємо. Дуже приємно, що Фонд нас підтримав, адже від влади годі дочекатися якоїсь допомоги. Сподіваюся, що в майбутньому наша співпраця триватиме», – розповідає жителька села Юлія Дручок.

Оглянути стан садочка приїхала народний депутат України, освітянка за фахом Ірина Констанкевич. Жінка подивована тим, як у маленькому селі люди дбають про дитяче дозвілля. Такі села мають стати прикладом для великих міст, адже все у цьому садочку зроблено з любов’ю.

55

«Вдавалося побувати у різних куточках Волині та інших областей. На противагу такому гнітючому настрою, коли у нас на довкілля виділяють незначні кошти і в кожному куточку спостерігається економія, цей садочок яскраво вирізняється. Кожний куточок свідчить про турботу, увагу та працю»,– зазначила нардеп.

І хоч Котів – невеличке село, дитсадок тут охайний, доглянутий. Активна громада створює усі умови для якісної освіти та розвитку дитячого дозвілля.

tilkyrazom

Залиште коментар