Щоб діти зростали здоровими

Під кінець навчального року в хлопців-одинадцятикласників проходять навчально-польові збори. Це своєрідний іспит на вправність та мужність для старшокласників. В учнів школи села Тур, що на Ратнівщині, цьогоріч фізична підготовка відбуваються на нових тренажерах.

Спорт у Турському навчально-виховному комплексі на чільному місці.  Діти займаються легкою атлетикою, грають у футбол, волейбол, теніс.

  • В нашій школі навчається 280 дітей. Це небагато, якщо порівнювати з іншими школами в району, де по 500-600 учнів. Разом з тим нам більше п’яти років вдається триматися на лідируючих позиціях в рамках загальної спартакіади, – ділиться досягненнями Микола Романюк, вчитель фізкультури з 23-річним стажем.

Саме вчитель фізкультури став ініціатором проекту зі встановлення спортивних тренажерів на території школи.

  • Як ідея виникла? Я постійно їжджу на обласні змагання. На території військового ліцею стоять подібні до цих тренажери. Коли завожу дітей на змагання і діти з них не злазять. Ото й подумав: таке спортивне обладнання потрібне й нам, – пригадує Микола Романюк.

Заручившись підтримкою колег-педагогів та батьків вчитель звернувся по допомогу в ратнівське представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Проект реалізовували на умовах співфінансування місцевих жителів, сільської ради та Фонду

Вчитель сподівається, що сучасне обладнання ще більше залучатиме дітей до занять спортом. Адже загальна статистика у школах сумна – з кожним роком все більше учнів займається у спецгрупах.

Попри те, що в одинадцятикласників лише 2 уроки фізкультури на тиждень, Олександр Олексюк та Олександр Чиж працюють над своєю фізичною підготовкою щоденно. Хлопці знають, що спорт – це не лише здоров’я, а й розвиток людини. Обидва одинадцятикласники планують вступати у заклади, де важливе місце займає фізична підготовка. Олександр Олексюк хоче стати військовим, його товариш – правоохоронцем. Тому щоденні тренування – необхідність для абітурієнтів.

  • Тренажери – це обов’язкова, невід’ємна річ на стадіоні. Вони дуже допомагають у підготовці на уроках фізкультури, стежити за фізичною формою, – знає з власного досвіду Олександр Чиж. – Ми можемо і в вільний час, поза школою, сюди приходити і займатися.

Сучасні тренажери служать не лише школярам, а й жителям села. Щовечора тут можна побачити більше десятка людей, яким не байдуже своє здоров’я. Це ще один проект Фонду, реалізований спільно з громадою, спрямований на популяризацію спорту та здорового способу життя.

tilkyrazom

Залиште коментар