Щуринська громада дбає про своє село

Педагоги загальноосвітньої школи села Щурин Рожищенського району показують приклад не лише дітям, односельчанам, а й усій області. Унікальність педагогів цієї школи в тому, що всі вони створили громадську організацію та навчилися залучати кошти на розвиток села із різних джерел. Громада неодноразово співпрацювала з ЄС, а нині завершила черговий проект за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та Волинської обласної регіональної парторганізації політичної партії «Українське Об’єднання Патріотів – УКРОП».

Керівник громадської організації «Мрія», заступник директора школи Оксана Максімова розповіла, що об’єднатися вирішили 5 років тому під час зборів мешканців селища. Тоді вони зрозуміли, що розвиток їхнього населеного пункту залежить саме від них. Відтак, рушійною силою у цій справі стали педагоги школи.

  • Наша громадська організація активно працює з 2012 року. Ми постійно працюємо над залученням інвестицій завдяки проектній діяльності. Перша співпраця була з ЄС, що дало нам можливість впровадити енергоощадні заходи, зокрема усі старі вікна в школі ми замінили на нові. Зауважу, що спочатку в планах було замінити лише частину вікон, але зголосилися односельчани здійснити монтажні роботи, що дозволило зекономити кошти. Як результат – нових вікон вдалося закупити більше й замінити усі старі. Далі ми взялися за написання ще одного проекту й змогли залучити на умовах співфінансування кошти на вуличне освітлення», – розповідає педагог-громадський активіст.

  • Це копітка праця, необхідно виконувати багато паперової роботи. Втім, нам, як педагогам, до цього не звикати. Ми ставимо перед собою цілі та досягаємо їх, а проекти пишемо самі. Зараз ми завершили реалізацію ще одного проекту з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Тепер школа має два новеньких санвузли, замість старих, облуплених приміщень», – говорить Оксана Максімова.

Зауважимо, до Щуринської сільської ради входить три села: Щурин, Квітневе, Тристень, де нараховується 1800 осіб населення. Школу в селі збудували ще в 1984 році, відтак, за 33 роки експлуатації сантехніка зносилася (протікали труби, крани зношені, облетіла плитка, унітази та умивальники застарілі).

Директор школи, учасник громадської організації «Мрія» Тетяна Войтюк каже, що реалізація спільного проекту з Фондом Ігоря Палиці була важливою для безпеки та здоров’я дітей.

  • Тут йдеться не лише про естетику, а й про санітарно-гігієнічні умови. Я впевнена, що це не останній проект, бо ми звикли ні на кого не сподіватися, а діяти самостійно й хочемо змін на краще. Школа розрахована на 320 учнів, зараз є лише 56 діток. Надіємося, що децентралізація внесе корективи й учнів у нас побільшає, бо поряд є школи де навчаються по 30 учнів, а матеріальна база у нас доволі таки сильна», – говорить Тетяна Войтюк.

Зауважимо, що на санвузли ГО «Мрія» зібрала 8 тисяч гривень, ще 9 тисяч гривень виділила сільрада й майже 29 тисяч гривень надійшло від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». За ці кошти вдалося привести до ладу два санвузли, оновивши сантехніку, приміщення та встановили нові радіатори для опалення.

Нині педагоги-активісти думають над вирішенням нових проблем, зокрема про відновлення недіючих душових кабін у спортзалі, заміну зношеного до дір лінолеуму в класі фізики та посилення класу інформатики новими комп’ютерами.

Усі учасники успішно реалізованого проекту зібралися разом на святі День вчителя 29 вересня у школі села Щурин. Від Фонду Ігоря Палиці Сергій Костриченко привітав присутніх та вручив директору відзнаку.

  • Від засновника Фонду «Тільки разом» Ігоря Палиці вітаю Вас зі святом. Дякую вчителям та батькам за таких гарних і талановитих діток, а також за вашу активність та проявлену ініціативу. Досягати високих результатів можна тільки разом, тому сподіваюся на подальшу співпрацю та Вашу активну громадську позицію», – звернувся до присутніх Сергій Костриченко.

Голова Щуринської сільської ради Василь Карп’юк зауважив, що вже найближчим часом громада отримає ще кілька приємних подарунків.

  • Для нас сьогодні свято особливо приємно, адже тут ми гуртом, вітаємо вчителів, радіємо за наших талановитих школярів. А із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» ми вже давно знайомі та співпрацюємо. Окрім реалізованого в школі проекту, сільрада реалізовує ще два: у ФАП закупимо медичне обладнання та придбаємо нову музичну апаратуру для сільського клубу. Планів – ще багато й надіємося, що Фонд Ігоря Палиці допоможе їх реалізувати», – зауважив голова сільради.

А для того, аби приємно вразити вчителів, школярі підготували для них «голівудську доріжку».

  • Ми дивимося різні передачі й бачимо, як зірки ходять по червоних доріжках, а наші вчителі для нас – і є тими зірками, на кого хочеться рівнятися. Вони багато для нас роблять, віддають частинку себе, аби ми ставали кращими. Тому ми вирішили їх здивувати і придумали червону доріжку, яку прикрашали із самого ранку. А ще, коли вчителі приходили, то відчиняли їм двері, брали їхні сумки та заносили до вчительської. Сподіваємося, що вони відчули нашу увагу та свято», – розповідає школярка Юлія Герман.

Також школярі підготували святковий концерт та привітали усіх вчителів квітами.

oksy

Залиште коментар