Стріт-арт як мистецтво: визначено митців, які прикрасять Луцьк новими муралами

Завершився творчий конкурс на найкращі ескізи мурал-арту, які будуть створені у Луцьку в рамках проєкту «Стріт-арт фестиваль «Lutsk WallKing», що його реалізовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» за підтримки Українського культурного фонду.

Нові креативні локації створюватимуть переможці конкурсу:

Тарас Довгалюк, «Споглядання» (вул. Винниченка, 30);
Сергій Радкевич, «Рівновага» (вул. Шопена, 16);
Андрій Присяжнюк, «Доповнена реальність» (вул. Хмельницького, 40);
Kickit art studio (Віталій Грех, Сергій Грех, Володимир Федусів), «Квантовий стрибок» (просп. Волі, 27).

Нагадаємо, «Стріт-арт фестиваль «Lutsk WallKing» відбудеться онлайн 22-23 серпня. Захід покликаний популяризувати стріт-арт як мистецтво.

Проєкт полягає у створенні в місті Луцьку 4 муралів з доповненою реальністю. Процес створення малюнків (будуть створюватися по черзі) розпочнеться за місяць до фестивалю та закінчиться за кілька днів до його проведення. Буде забезпечено кілька виходів в онлайн-ефір у соціальних мережах з місця подій.

Увесь мистецький процес буде відфільмовано, змонтовано у пришвидшеному часі та показано під час онлайн-трансляції фестивалю, а також опубліковано після його завершення окремими відео на сторінках у соціальних мережах.

Читати ще: У Луцьку з’явиться чотири унікальні мурали

Сам фестиваль триватиме два дні у різних частинах Луцька, матиме насичену мистецьку програму (виступи колективів, інтерв’ю, екскурсії, що розкриють тему вуличного мистецтва та покажуть різні вуличні субкультури міста).

Після завершення фестивалю для усіх 4 муралів буде створено доповнену реальність та завантажено їх у додаток «AR Murals», що був створений за сприяння Українського культурного фонду.

Читати ще: Стріт-арт фестиваль «Lutsk Wallking» подарує Луцьку чотири мурали

Мурали матимуть тематику «Міські джунглі» й розкриватимуть тему сталого розвитку міст, тобто відображатимуть суть і проблеми відкритості, безпеки, життєстійкості й екологічної стійкості міст і населених пунктів, ролі та місця людини як індивіда та частини соціуму у цьому процесі. Як наслідок – формування креативного урбаністичного середовища в місті Луцьку, створення позитивного і сучасного іміджу міста.

Читати ще: Фонд «Тільки разом» співпрацюватиме з «Українським культурним фондом»

Розмальовування стін житлових, офісних та комунальних будівель роботами, що мають соціальний зміст, а також проведення стріт-арт-фестивалю в онлайн-режимі із залученням широкої аудиторії дозволить вивести вуличних художників з тіні, показати їм, що можна діяти у правовому полі, у співпраці з органами місцевого самоврядування та мешканцями міста. А тим же мешканцям засвідчити, що мурали та графіті у їх найкращому прояві можуть нести глибокий зміст та виховну функцію.

tilkyrazom

Залиште коментар