Студенти презентували видання із малюнками архітектурних пам’яток Луцька

Студенти Луцького національного технічного університету презентували художнє видання «Луцьк:архітектура в замальовках». Видання вийшло друком у серпні за сприяння благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк».

Студенти кафедри дизайну ЛНТУ представили 63 малюнки, на яких зображені відомі та маловідомі архітектурні споруди міста різних стилів та історичних періодів.

За словами завідувача кафедри фінансів ЛНТУ та ініціатора проекту Ірини Вахович, ідея створити альбом виникла ще у вересні минулого року, а вихід видання у світ став можливим лише за підтримки та фінансування меценатів.

Голова правління благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» Ірина Констанкевич розповіла: «Коли ми дивимося на ці картини, то розуміємо, чому їх треба підтримувати. Це такі творчі, енергетичні, потужні роботи, які передають молодість, силу художнього таланту молоді. Разом з тим вони створюють інше уявлення про наше місто. Луцьк тут постає таким романтичним, окриленим. Ця книга вона буде гарною візитівкою для нашого міста».

На важливості таких студентських проектів наголосив і ректор ЛНТУ Віктор Божидарник.

Своєю чергою, Ірина Вахович зауважила: «Альбом побачив світ завдяки спільним зусиллям викладачів кафедри дизайну, студентів, а також благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк». Ми звернулися за допомогою до голови правління фонду Ірини Мирославівни Констанкевич, коли альбом ще був в електронному варіанті. Вона ж дуже захопилася цією ідеєю. Повірте, тільки завдяки підтримці фонду і його вірі в нас, ми змогли втілити цю ідею в життя».


Малюнки, представленні у альбомі, виконувались студентами різних курсів кафедри дизайну. Так, студентка 5 курсу Катерина Костюк, чиї роботи представлені у альбомі, розповідає, що цей проект був її бакалаврською роботою. Але тоді, мовляв, вона й гадки не мала, що ця ідея може втілитись у такому масштабному виданні. «Тут є роботи і студентів 1 курсу, і 5 курсу, і тих, хто вже не навчається в університеті. Ми не сподівалися, що наш альбом побачить все місто, але завдяки фонду це стало реальністю», – додає студентка.

Відомо також, що малюнки, представлені у альбомі, взяли участь у конкурсі «Стратегічне планування розвитку міста Луцьк 2014-2030 років» та отримали другу премію. Утім ініціатори проекту наголошують, що роботи створювались не для конкурсу. Юні митці хотіли таким чином підняти імідж свого університету і зробити певний внесок для розвитку рідного міста.

Окрім того кошти, виручені студентами за продаж альбому, будуть спрямовані на допомогу бійцям АТО.

Redaktor

Залиште коментар