Там, де був іній, квітнуть вазони

Такі приємні зміни бачать у своїх під’їздах мешканці луцької багатоповерхівки, що на вулиці Ковельській, 9. Відколи вони створили ОСББ, у їхньому помешканні відбулося багато позитивних змін.

«ОСББ «Братський міст» активно діє з травня минулого року. Разом із правом на управління будинком жек передав нам чимало задавнених проблем. Зокрема, дірявий дах, старі комунікації та електропроводку», – каже голова ОСББ Віталій Гуменюк.DSC_0966

До зими жильці власними зусиллями підлатали дах. А тоді вирішили утеплити під’їзди, замінивши старі вікна на енергозберігальні.

«Наш будинок здали в експлуатацію на початку 70-х років минулого століття. У квартирах люди поступово оновили вік­на, а в під’їздах гуляв вітер. У сильні морози стіни вкривалися інеєм, бо дерев’яні рами прогнили. Щілини конопатили, заклеювали, однак вони все одно пропускали холод, – розповідає мешканець будинку Валентин Гладишевський. – А тепер у наших під’їздах на підвіконнях цвітуть вазони».  DSC_0973

За словами Віталія Гуменюка, ідею замінити вікна у місцях загального користування люди сприйняли спочатку насторожено. Думали, доведеться викроювати гроші з сімейних бюджетів. Однак під’їзди утеплили на умовах співфінансування з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Частка громади – це кошти, які жильці здають ОСББ на утримання будинків.

«Про переваги ОСББ ми дізналися в Офісі розвитку кварталу, що на вулиці Кондзелевича. Ходили на зустрічі, контактували з іншими головами ОСББ. Люди переконалися, що жеки неефективні. На прикладі свого будинку бачимо, що десятиліттями вони нічого не робили. Створивши ОСББ, ми за неповний рік виконали великий шматок роботи. Усі жильці задоволені», – каже Віталій Гуменюк. 

Керівник Офісу розвитку кварталу, що на вулиці Кондзелевича, Олена Оліфірович відзначає: на початку минулого року жильцям будинку розповіли про проект сприяння розвитку ОСББ. І вже у травні вони створили ОСББ «Братський міст». Мешканці зрозуміли, що тепер вони самостійно управляють спільним майном і розпоряджаються своїми коштами. Це дуже важливо в умовах сьогодення, коли зростають ціни на енергоносії. ОСББ дозволяє  економити й оптимізувати витрати.

«Моя родина мешкає у цьому будинку з 1998 року. Відколи створили ОСББ, бачимо лише позитивні зміни. Самі господарюємо, самі контролюємо кошти. Власними зусиллями відремонтували дах, плануємо замінити щитову, яка не розрахована на таку кількість електроприладів. І що цікаво, коли створювали ОСББ, старші люди переконували молодших. Тепер ми зрозуміли, що не варто боятися змін, треба рухатися вперед», – упевнилася мешканка будинку Юлія Петрюк.

DSC_0969DSC_0960

oksy

Залиште коментар