У Луцьку познайомили із учасниками фестивалю «Поліське літом з фольклором»

У Палаці культури Луцька відбулася прес-конференція з керівниками колективів, які завітали до обласного центру на Міжнародний фестиваль «Поліське літо з фольклором». Нагадаємо,через непросту ситуацію в нашій країні чотири роки в Луцьку не проводити такі заходи. Тоді ця звістка виявилася сумною для колективів, адже на таких заходах усі мали можливість обмінюватися досвідом та культурним життям країн. Інформація про фестиваль 2016-го року викликала фурор у поціновувачів мистецтва. Цьогоріч у заході бере участь 28-м колективів, серед них 15-ть з усіх куточків Волинської області. До проведення фестивалю долучився Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», адже розвиток культури – один із пріоритетних напрямків його роботи.

DSC_8157

«На жаль, ми в 2014-му році одноголосно вирішили не проводити цей фестиваль. А зараз радіємо з того, що дійство вдалося відновити та захід повернувся до Луцька. Передусім, висловлюю подяку тим людям, які долучилися до організації заходу – це Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», Волинська обласна рада та Луцька міська рада» – каже директор Міжнародного фестивалю «Поліське літо з фольклором» Юрій Войнаровський.

DSC_8123

Фестиваль «Поліське літо з фольклором» за 14-ть років став традиційним для  обласного центру. За п’ять днів проведення заходу лучани та гості міста зможуть побачити культуру інших народів, ознайомитися з творчістю іноземних країн, а ще, по-іншому відкрити для себе українські та волинські  традиції.  

 «Волинь – співоча. Волиняни, як і всі українці через пісню вміють передавати свій настрій. «Поліське літо з фольклором» Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» підтримує вперше. Це ще раз є підтвердженням того, що засновник Фонду Ігор Петрович Палиця, голова правління Олександр Віталійович Товстенюк та наш колектив розуміють, що питання культури для всіх українців є дуже важливе. Українська спадщина потрібна зрілим людям та підростаючому поколінню» – зазначила перший  заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Тарасюк

4

У фестивалі беруть участь колективи з Грузії, Ізраїлю, Північного Кіпру, Південної Кореї, Тайваню, Польщі, Білорусі та України.

Учасники колективу із Тель-Авіву розповіли зворушливу історію про те, як вони діставалися до Луцька на фестиваль.

«Ми вилетіли з Тель-Авіву одним літаком –  він поламався. Ми повернулися, сіли на інший –  з ним теж трапилося лихо, у літака відлетіло шасі. Через сильні дощі в Україні ми не могли приземлитися. Тоді ми, 2,5 години на аварійному літаку поверталися до Тель-Авіву, і звітам прилетіли до Вас» – поділилася перекладач Ізраїльського колективу Ірина Федченко.

DSC_8137

23-учасники із Волновахи, Донецької області, впродовж фестивалю передадуть глядачам по-справжньому українську культуру. В колективі виступають не лише молоді таланти. Керівник Ірина Крюченко зуміла об’єднати родини. У колективі виступають бабусі, дідусі, їх діти та внуки.  

«Коли сьогодні вони приїхали до Вас, то відчули райський куточок, де можна спокійно відпочити. Ми дякуємо вам за щирий прийом. Колектив займається фольклористичним пошуком танців, обрядів,пісень, і не дивлячись ні на що відроджує культуру. Діти часто виступають на гарячих лініях для воїнів АТО» – керівник групи, Ірина Крюченко.

DSC_8171

Також на прес-конференції презентували ексклюзивну атрибутику 14-го фестивалю «Поліське літо з фольклором». Над його виготовленням  працювала волинська майстриня Жанна Миляшкевич. За словами жінки, цей виріб символізує енергію Волині та Полісся. Фундаментом сувеніру є Луцький замок  і знак трипільського сонця. На згадку про Волинь та Луцьк  організатори заходу вручать його усім учасникам фестивалю.

DSC_8203

Урочисте відкриття заходу розпочнеться сьогодні о 18.00 у Луцькому замку. Фестиваль триватиме до 25-го серпня. Попереду найцікавіше!

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_8131

oksy

Залиште коментар