У Луцьку відбудеться конкурс проектів розвитку міста

Волинське обласне громадське об’єднання «Асоціація регіонального розвитку» закликало громадян міста, представників влади та бізнес-структур взяти участь у розробці спільної, узгодженої стратегії міста Луцька. Відповідне звернення було озвучено 14 травня під час прес-конференції головою правління «Асоціації регіонального розвитку» Петром Гоцалюком.

«Стратегія, як явище, вже тривалий час використовується як інструмент розв’язання проблем. Питання: що потрібно робити у довгостроковій перспективі, як керувати процесами життєдіяльності є основними у світовій практиці розвитку міста. Комплексна стратегія розвитку – це суспільно підтримані і прийняті напрями розвитку міста, включаючи його місію, головні цілі та розподіл ресурсів для їх досягнення».

Розробка стратегії міста є одним з напрямків діяльності благодійного фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк», який став співорганізатором конкурсу.

«Благодійний фонд «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк» має одну із чільних програм «Зробимо Луцьк європейським містом», яка дає можливість профінансувати пошуки молодих науковців, студентів. Маючи фінансовий ресурс, хотілося б реалізувати проекти у практичній площині. Ми сподіваємося, що ця робота буде фаховою, конкретною та результативною. Тому було оголошено конкурс найкращих проектів стратегії розвитку міста та створено преміальний фонд. За перше місце передбачена премія у сумі трьох тисяч гривень, за друге – дві премії по дві тисячі, за третє – три премії по тисячі гривень. Фонд готовий виділити кошти і на реалізацію проектів, фінансувати студентські наукові напрацювання у рамках програми. Ми мали досвіт проведення великих наукових конференцій на базі СНУ імені Лесі Українки. Ігор Петрович Палиця як голова Наглядової ради подбав про те, щоб ця робота мала вихід у практичну площину. Знаючи, що такі надбання є і у ЛНТУ, хотілося б об’єднати гуманітарний і технічний напрям», — розповіла Ірина Констанкевич.

Президент ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Анатолій Пархомюк розповів: «На сьогодні для європейських міст це не є чимось новаторським. Якщо місто не має стратегічного плану, доступ до коштів європейських фондів обмежений. Актуальність розробки і прийняття такої стратегії у місті Луцьку – на часі. Беручи до уваги європейський досвід, спільно ми зможемо говорити про міжсекторне партнерство на вищому рівні – сподіваємося, що співпраця влади, бізнесу та громадського сектору стане більш ефективною».

Асоціація регіонального розвитку розпочала процес створення нової стратегії розвитку міста 2015-2030рр, яка об’єднає у собі головні здобутки минулих праць у цьому напрямку, зарубіжний досвід (м. Кельце, Польща) та досвід українських міст (Вінниця та Львів), а також думки, ідеї та плани молодих людей, науковців та бізнес структур.

У рамках данного проекту планується 5-6 червня провести конференцію «Стратегічне планування розвитку міста Луцьк 2015-2030рр», що буде проходити в наступному форматі: пленарні засідання, засідання 4 секцій і круглий стіл, в ході яких учасники зможуть представити результати своїх досліджень і обговорити актуальні проблеми міста та способи їх вирішення. Будуть запрошені експерти зі Львова, Рівного, Вінниці та міста Люблін(РП), які брали участь у розробці стратегії своїх міст.

Заявки на участь у конференції приймають до 30 травня. Проекти, які організатори приймають від усіх охочих, повинні відповідати положенню про проведення конкурсу.

Redaktor

Залиште коментар