У Луцьку відкрилась етно-студія

Етно-студія «Мальва» розпочала заняття для дітей. Під час майстер-класів лучани засвоюють різні техніки рукоділля та ознайомлюються з давніми традиціями українського народу.

Нагадаємо, Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та етно-студія «Мальва» оголосили набір дітей віком від 10 до 16 років на навчання у студії. І вже 27 школярів безплатно здобувають знання та навички рукоділля.

Участь у заняттях взяла і дев’ятирічна Даринка. Вона і раніше робила подібні обереги, а в студії своє вміння «відточила».

«Мені вдалося зробити ляльку-мотанку. Це дуже захоплююче заняття. Тепер мій витвір буде оберігати від лиха, а як їхатиму кудись, то візьму ляльку з собою в дорогу. В торбинку ляльки покладу лаванду, м’яту та домашню землю, як це робили наші предки», – розповідає дівчинка.

А от для восьмирічного Артема це – перший досвід такого рукоділля. Хлопець задоволений та отримав безліч позитивних вражень.

«Сьогодні я зробив ляльку-мотанку вперше у своєму житті і задоволений. Подарую її мамі», – говорить хлопчик.

Керівник етно-студії Галина Вахрамєєва каже, що основна мета цього проекту – дати дітям практичні навички у декоративно-прикладному мистецтві, навчити технік рукоділля, дати певну профорієнтацію та показати красу народного мистецтва.

«У нас працює три групи, де є дітки різного віку: від 10 до 15 років, загалом їх 27. Тут є обдаровані діти, а також школярі з кризових сімей. Після сьогоднішнього майстер-класу ми зробимо ще текстильну ляльку, панно, скульптуру із сіна, вивчимо витинанку, розпис на склі та багато інших технік. Окрім того, що ми даємо діткам практичні навики, ми знайомитимемо дітей з народними традиціями, історією, обрядами, звичаями. Зараз такий собі бум українського і діти просто в захопленні від майстер-класів. Відповідно, вони розвивають свої творчі навики та збільшують багаж знань»,- розповідає Галина Вахрамєєва.

Заняття триватимуть упродовж півроку. Зауважимо, матеріалами та інструментами для творчості, а також витратами на оренду приміщення, забезпечує Фонд «Новий Луцьк».IMG_1691w IMG_1754w IMG_1761w IMG_1789w IMG_1704wIMG_1694w

Redaktor

Залиште коментар