У Луцьку – відкрита “Ніч музеїв”

Нагадування про те, що у Луцьку збиралися монархи всієї Європи, музика часів перемог над москалями та ікони, написані на ящиках від набоїв: унікальне дійство організували у рамках Ночі Музеїв у Луцьку.

Культурно-мистецький проект «Вірність землі і преданіям…» у рамках міжнародної акції «Ніч Музеїв – 2015» презентували у ніч з 18 на 19 травня у Художньому музеї міста Луцька. Про це плвідомляє Інформаційне агентство Волинські Новини.

На початку дійства коротку екскурсію оновленим приміщенням Художнього музею провела присутнім його директор Зоя Навроцька.

Зі її слів, сьогодні такий показ картин став можливим за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», який закупив багетні рами загальною вартість 10 000 гривень для картин луцьких художників, зокрема, таких як, Шишко К.М, Якубек К.М.

Після огляду музею дійство продовжилося спільною братською молитвою у церкві Івана Богослова, де свого часу молилися предки лучан і був хрещений Дмитро-Любарт. Митрополит Луцький та ВолинськийМихаїл зазначив, що завдяки музеям ми пам’ятаємо ті цінності, які надихали наших предків. Це говорить про те, який ми народ і що нас об’єднує з Європою.

Продовжилося дійство у приміщенні музею, де лунали вітання з нагоди Міжнародного дня музеїв на адресу працівників Художнього музею міста Луцька та його директора Зої Навроцької, яка, до слова, цього дня святкувала день народження. Вона зазначила, що закладу складно працювати без допомоги благодійників та друзів, адже він потребує матеріальних ресурсів. Вона згадала людей, яких можна визнати справжніми друзями музею, адже вони допомагають йому здобувати нові вершини. Так, Вікторта Леся Корсаки створили у Луцьку Галерею сучасного мистецтва, а завдяки Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» та заступнику голови правління Ірині Констанкевич у приміщенні універмагу почала діяти виставка кованих скульптур.

 

Redaktor

Залиште коментар