У Ратневі відзначили День села

Жителі Ратнева, що в Луцькому районі, відзначили 461-шу річницю першої писемної згадки про село. Цією датою вони неабияк пишаються, адже у селі залишилися чимало пам’яток історії та культури, які давно стали своєрідною візитівкою краю. Також у цей день відбулася презентація проекту, що його жителі села реалізовували спільно з Фондом Ігоря Палиці “Тільки разом”.

Здається, що про давні поселення різних археологічних культур, виявлених на околицях села тут може розповісти навіть дитина. Ще одна окраса села – величний храм Святої Параскеви. Однак, найбільше славлять село, аж ніяк не пам’ятки археології, які неодноразово привертали увагу світової спільноти, а активні та працелюбні жителі. Як відомо, хто наполегливо працює, той і гарно відпочиває. Мабуть, тому і свято вдалося на славу.
Задовго до початку концерту у приміщенні Народного дому «Просвіта» ніде було яблуку впасти. Глядачі з особливим трепетом зустрічали виступи місцевих колективів.

Участь у заході взяв  депутат Волинської обласної ради Олександр Омельчук.
«Щасливий розділити разом з вами радість свята, бо знаю, що такі теплі зустрічі дарують силу та наснагу працювати і жити. Переконаний, що ідучи дорогою випробувань перед кожною людиною стоїть завдання – не розгубити людського, не втратити життєвих орієнтирів, не відірватися від землі, від того краю, де ти народився і зріс. Тому особливо приємно бачити так багато дітей, молоді, які живуть та працюють у рідному селі. Лише так село зможе стати багатим на талановитих людей, на справжніх професіоналів, на людей честі та гідності, а за ними, як відомо, майбутнє», –   звернувся із вітальним словом депутат.

Крім цього, школа села отримала у подарунок від Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» телевізор. Вчитель початкових класів Ірина Савчук переконана, що нове обладнання сприятиме покращенню рівня знань учнів.
«Ми живемо у час новітніх технологій, коли дітей усе складніше зацікавити традиційною подачею матеріалу, а тому ми, учителі та батьківський колектив, поставили перед собою завдання – зробити уроки цікавішими, докласти усіх зусиль, щоб діти були більш вмотивованими. Рішення знайшли швидко, а от реалізувати його самотужки нам було не під силу. Вирішили звернутися до Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», бо ми уже мали змогу співпрацювати: у Ратневі за сприяння Фонду встановили дитячий майданчик. І результат не змусив себе довго чекати. Для сільської школи така підтримка надзвичайно важлива», – зазначила Ірина Савчук.
У свою чергу, представник районної парторганізації УКРОПу Тетяна Кучер висловила сподівання, що співпраця Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» та громади села Ратнів й надалі буде плідною та результативною.
«Навіть найскладніші, здавалося б, питання можна вирішити, коли громада націлена на результат. Найголовніше, щоб ваш ентузіазм та жага змінювати життя у селі на краще лише міцніли», – підсумувала Тетяна Кучер.
Тим часом у Народному домі «Просвіта» ще довго не стихала музика. Святкову програму завершили виступом гурту творчої компанії «Скарбниця свят» – «РУСА КОСА».

 

tilkyrazom

Залиште коментар