У Журавичах та Омельному відгуляли дні села

Перетягування каната, спортивні забіги, святкові ярмарки та концерти – у двох населених пунктах Ківерцівського району – Журавичах та Омельному – днями відгуляли дні села.

Святковий ярмарок, майстер-класи та різноманітні спортивні розваги – на відзначенні дня села в Журавичах ніхто не сумував. Місцеві кажуть, так масштабно його тут не святкували вже років зо три.

– У нас були спортивні забіги, в яких брали участь усі охочі. Перший організували для діток до 10 років. Вони бігли від пішохідного переходу до магазинчиків. І хто перший прибіжить, тому на вибір підприємця складали подарунки на приблизну суму 100 гривень, – поділилася жителька села Журавичі Василина Мекуш.

В одній зі спортивних естафет взяли участь і місцеві жінки. Обов’язковою умовою для участі в цьому змаганні була наявність підборів.

На святкування дня села у Журавичах прибули гості з партії УКРОП: народний депутат Ірина Констанкевич, депутат Волинської обласної ради Олександр Омельчук та перший заступник міського голови Луцька, депутат Ківерцівської райради Григорій Недопад.

За словами голови Журавичівської сільської ради Алли Гонтар, громада активно співпрацює із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». За цей час уже встигли втілити у життя важливі для сільської ради ініціативи.

– За допомогою Фонду ми реалізували три великі проекти. На умовах співфінансування замінили вікна і двері в амбулаторії, огорожу на кладовищі та вікна у спортзалі. До слова, коли проекти реалізовуються саме на умовах співфінансування, то люди починають це більше цінувати, адже вкладені і їхні кошти, – розповіла голова Журавичівської сільради.

– Мені не соромно перед вами звітувати, що за рік своєї каденції у парламенті я змогла залучити на свій 23-й округ майже 28 мільйонів. Днями для округу погодили надання 12,5 мільйона гривень. Як народний депутат і далі працюватиму над тим, аби частинка моєї роботи була внесена в скарбничку вашого села, – зауважила Ірина Констанкевич.

Того ж дня народний депутат відвідала і сільське свято в сусідньому Омельному. Під час концерту Ірина Констанкевич символічними подарунками привітала наймолодших та найстарших жителів цього села.

– День села – це свято, яке згуртовує людей. Ще коли я був головою Ківерцівської районної ради, ми разом із депутатами намагалися максимально відвідувати такі святкування, щоб люди бачили, що ті, кого вони обрали, з ними і працюють для них, – зазначив депутат райради Григорій Недопад.

– Сьогодні в мене найприємніші враження. Коли бачиш, які активні голови сіл, які щирі тут мешканці, хочеться ще більше працювати, максимально долучатися до їхньої роботи і сприяти всім їхнім ідеям та прагненням, – додав депутат облради Олександр Омельчук.

Ірина Констанкевич підкреслює: саме завдяки селам і їхнім жителям в нашій державі і далі лунає українське слово та викохується українська культура.

– На такі свята треба їздити, бо Україна не мислиться в майбутньому без села. Постійно пояснюю в різних міністерствах, що села потрібно максимально підтримувати, адже ці люди в умовах безгрошів’я, бездоріжжя вміють жити і працювати, – наголосила нардеп. – Часті поїздки на округ та спілкування з цими людьми дають можливість відчути і побачити український характер. Ці люди вміють і працювати, і святкувати.

oksy

Залиште коментар