Вада слуху не заважає провадити активний і здоровий спосіб життя

Їхнє життя –  суцільна тиша. Хтось з  них з народження не чув жодного звуку, інші втратили слух згодом. Таких людей нашого краю об’єднала Волинська обласна організація Українського товариства глухих. Зараз на обліку волинського УТОГу – близько 1700 людей з порушенням слуху.

«Наша організація – неприбуткова. Ми допомагаємо нечуючим людям у вирішенні  соціально-побутових питань, захищаємо їхні інтереси, проводимо інформаційно-роз’яснювальну роботу, допомагаємо у працевлаштуванні, навчанні. Можна сказати – ведемо цих людей по житті», – розповідає про особливості своєї роботи голова Волинської обласної організації  УТОГ Галина Сопронюк.

Вона зазначає, що при працевлаштуванні людей з порушенням слуху часто виникають складнощі. Адже існує мовний бар’єр, через це не всі роботодавці готові брати на роботу нечуючих. Наразі найважче працевлаштуватися зубним технікам та операторам комп’ютерного набору.

Також нелегко дітям, життя яких сповнене тиші, здобути освіту. «В цьому році ми набрали групу з 8 дітей на навчання в Луцькому професійному центрі освіти. І тут знову виникає проблема з перекладом. Якщо не вдасться знайти спеціаліста, то ці діти не зможуть вчитися», – каже голова Луцької територіальної організації УТОГ Лілія Шкабара.

На навчання однієї дитини перекладача тим більше ніхто не дасть. До прикладу працівники організації наводять дівчинку, яка хотіла навчатися у Київському національному університеті технології та дизайну. Попри те, що абітурієнтка добре здала ЗНО, вчитися в омріяному виші змоги не мала, оскільки в цьому році там не було групи для дітей з порушеним слухом. Тому дівчина вимушена здобувати освіту там, де така група є  –  в Київському коледжі легкої промисловості.

Галина Сопронюк  зазначає, що нестача сурдоперекладачів одна з найгостріших проблем. Адже зарплата у них мінімальна, ніхто не хоче за такі гроші працювати. Через це люди з вадами слуху не завжди мають можливість повноцінно спілкуватися зі світом.

Окрім соціально-побутової роботи, організація проводить  багато культурних заходів –  «Міс нечуюча», «Ерудит», «КВК» та інші. Працівники УТОГу зауважують, що в цьому напрямку теж важко працювати тому, що на таку діяльність кошти не виділяються.

Вада слуху – не заважає вести активний і здоровий спосіб життя. Багато дітей та молоді ходять на спортивні секції, беруть участь у змаганнях. Особливо їм до вподоби стрільба. Член Волинської обласної організації  УТОГ, дворазовий Дефлімпійський чемпіон з кульової стрільби Олександр Колодій став гордістю не лише Волині, а й України. Відомі своїми спортивними досягненнями й  Юлія Столярук, Наталка Кузьмич, Михайло Іщенко, Світлана Яценко.

«Дуже вдячні людям, які нас розуміють і підтримують. З Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» ми співпрацюємо з 2011 року. Фонд давав нашим людям продуктові набори, соціальні карточки на продукти та ліки. Співпрацюємо і в культурно-спортивному напрямку. Ми брали участь у конкурсі для формування патріотичного і морального виховання підростаючого покоління «Ігри патріотів», який щорічно відбувається в Одеській області. Якби не Фонд, який профінансував  транспортні витрати і проживання учасників, ми не змогли б поїхати. А такі всеукраїнські заходи дуже важливі для нас, адже там учасники знайомляться між собою, здружуються, об’єднуються», – констатує голова Волинської обласної організації  УТОГ.   

tilkyrazom

Залиште коментар