«Варта порядку» та міліція спільно патрулюють Луцьк

Луцькі вулиці щовечора спільно патрулюють правоохоронці, представники громадського формування «Варта порядку» та деякі активісти.Направду, в цьому альянсі кожна зі структур, доповнюючи один одного, виконує передбачені законом функції. Якраз системна співпраця дозволяє відчути ефективність цієї роботи. Головний результат – те, чого зазвичай не помічають: спокій у місті.

Нагадаємо, формування «Варта порядку» створене, аби сприяти правоохоронцям у їх роботі, запобігаючи правопорушенням, захищати життя та здоров’я громадян. «Кістяк» організації становлять 350 людей, які пройшли бойове злагодження і постійно виїжджають на патрулювання. Ще 214 бійців пройшли перереєстрацію і підстраховують основний склад, виїжджаючи на виклики в разі потреби. Матеріальну підтримку формуванню для закупівлі форми, спорядження, автомобілів та всього необхідного для його повноцінного функціонування надає Фонд Ігоря Палиці «Новий Луцьк».

Співпрацюють учасники «Варти порядку» і луцькі правоохоронці щодня. Так, о 17-18 годині у Луцькому міськвідділі відбувається спільний інструктаж, під час якого керівництво Луцького МВ та «Варти порядку» домовляються про необхідну кількість людей та техніки. Залежно від оперативної обстановки вирішується, скільки чоловік підсилюватимуть патрулі правоохоронців.

У коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини очільник формування Олександр Тиводар зауважує: в силу необхідності виділяють 2-3 екіпажі щовечора. Буває, що треба задіяти й більше людей та техніки.

«Перед нами ставлять певні задачі, є графік. Коли треба – люди чергують цілу ніч чи до 2 години ночі. Ми відправляємо стільки екіпажів, скільки потребує оперативна обстановка: якщо є небезпека і треба підсилити підрозділи – ми це робимо. Завдяки такій співпраці в нас тихе місто, немає проявів вандалізму, бандитизму, громадської непокори. Наголошу: ми діємо виключно в межах повноважень, наданих нам законодавством. Ми не здійснюємо рейди, затримання контрабанди чи корупціонерів – це повноваження працівників МВС, що не властиве громадським організаціям. Кожен має займатися своєю роботою», – наголосив Олександр Тиводар.

Власне, потреба в такій співпраці, кажуть, своєю чергою, в міліції, є щодня.

«Наразі постійно відбувається ротація працівників міськвідділу в зону АТО, а отже, особового складу, який мав би бути задіяний в охороні громадського порядку, – не вистачає. Тож у співпраці з Вартою порядку в міськвідділі зацікавлені. Тим більше, державне забезпечення правоохоронців паливно-мастильними матеріалами скоротилося і є недостатнім для виїздів на виклики», – каже начальник Луцького МВ Ігор Муковоз.

Зауважимо, активна співпраця між міськвідділом та ГФ розпочалася після зміни керівництва під час революційних подій. З тих пір щоденні патрулювання стали системними, кожен з учасників патрулів, додає головний міліціонер міста, знає, чим він повинен займатися і розуміє, що може розраховувати на підтримку колег. Головний результат – те, чого зазвичай не помічають: спокій у місті.

«Нам «Варта порядку» виділяє таку кількість людей, яка необхідна, і жодного разу не відмовляли. Силами міськвідділу і формування ситуація в місті є й буде контрольованою. Особливо це помітно на тлі збільшення злочинності: розкриття і встановлення осіб, які вчинили злочини, в Луцьку – вищі ніж торік. Ми відчуваємо потенціал нашої співпраці», – пояснює начальник Луцького міськвідділу.

До слова, співпраця «Варти порядку» з Луцьким міськвідділом не обмежуються вечірніми та нічними патрулюваннями. Члени формування допомагають правоохоронцям підтримувати спокій під час масових заходів: мітингів, концертів, зібрань. До прикладу, правоохоронці разом з «Вартою порядку» патрулювали місто під час відзначення Дня Перемоги. Як наслідок – всі заходи відбулися спокійно.

Крім того, члени «Варти порядку» охороняють громадський спокій під час футбольних матчів, адже до складу формування входять луцькі «ультрас». Власне, як пояснив Ігор Муковоз, така співпраця під час ігор необхідна через те, що міліціонери не мають стосунку до того, що відбувається в чаші стадіону. В середину вони можуть зайти лише за домовленістю з клубом і у визначений період (наприклад, за 15 хвилин до завершення матчу). А ось члени «Варти порядку» активно працюють там під час самих матчів.

Насамкінець Олександр Тиводар зауважив: вишкіл, який отримують члени формування, відзначають не лише правоохоронці, з якими патрулюються вулиці. Чимало учасників «Варти порядку» мобілізовані й нині перебувають на службі в Збройних силах України.

«Нещодавно отримали подяку від одного з командирів. Мовляв, з такою підготовкою хлопці – вже готові сержанти», – резюмував очільник «Варти порядку».

Redaktor

Залиште коментар