Великоднє свято власними руками

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» до великодніх свят готується оригінально – по-мистецьки. Арт-галерея Центрального універмагу стала творчим майданчиком передвеликодніх майстер-класів із виготовлення найрізноманітніших атрибутів пасхальних дійств. Розпочали хенд-мейд-естафету розписуванням пряника.

Щовихідних в Арт-галереї нова гарна традиція, новий виріб, нові емоції. Окрім атмосфери творчості, тут панує ще й дитяче натхнення, щирість і захоплення. У рамках програми «Культура і духовність» Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» започаткував навчальну серію хенд-мейду для луцьких діток.

«Маємо дуже цікаву програму, яка пов’язана із творчістю й спрямована на дітей. Нам хотілося напередодні такого великого свята, яке відзначають у всьому світі, щось зробити цікаве, творче, піднесене для дітей із особливими потребами. У Луцьку їх чимало. Ми тісно співпрацюємо, контактуємо із громадськими організаціями, із садочками для особливих дітей. Фонд вирішив прийти до цих дітей із творчістю», – розповідає про мету проекту заступник голови правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Ірина Констанкевич.

З 2 квітня до 2 травня в суботу та неділю за посередництвом Офісів розвитку кварталу на творчі уроки запрошують дітей із різних дитячих дошкільних закладів та організацій. На благодійній основі участь у заняттях зможуть також взяти діти з особливими потребами, діти воїнів АТО та діти-сироти, яких підтримує Фонд.

Дебютували майстер-класи розписуванням великоднього пряника.  Майстриня Наталя Мартинюк сама випікає медово-імбирні заготовки, використовує лише натуральні інгредієнти і для печива, і для глазурі. Розпочала заняття такою оригінальною творчістю під час декретної відпустки, аби потішити своє маля, та так і розвинула хобі  до справжньої  майстерності. На її думку, будь-яка творчість – то розвиток.

«З дітками завжди дуже цікаво працювати. А ці прянички, як трішки підсохнуть, можна або з’їсти, або залишити. Вони можуть зберігатися до шести місяців, бо там дуже багато меду і прянощів», – каже майстриня.

Водночас у галереї можна помилуватися роботами всіх 14 майстерень, що працюватимуть із дітками. Це в основному та творчість, у якій найбільше тепла рук, любові, сонця, весни. Майстрині, які беруть участь у проекті, працюють в унікальних техніках  декоративно-прикладного мистецтва: декупаж, скульптура, бісероплетіння, лялька-мотанка, текстильна іграшка, вишивка тощо.  Тому кожен урок буде особливим, а річ, виготовлена власноруч, – неповторною.

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» запрошує усіх відвідати Арт-галерею, надихнутися передсвятковою атмосферою та створити авторський виріб.

oksy

Залиште коментар