Відпочинок у таборі «Артек-Буковель» – для найкращих школярів

Відпочинок у літньому таборі – це пригода, яка запам’ятовується дитині на все життя. А якщо цей відпочинок – ще й результат наполегливої праці над власними досягненнями, тоді його значення набуває зовсім іншого змісту.

Перша група школярів, а це 530 дітей, які стали володарями путівок, днями відбула на оздоровлення у Карпати.

Такі оздоровчі поїздки в табір «Артек-Буковель» уже п’ятий рік поспіль організовує Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» у рамках програми «Здоров’я волинян». Набратися сил, насолодитися карпатською природою у 2016 році отримають нагоду понад 1000 обдарованих дітей не лише з Луцька, а й з усієї Волинської області. Втім таке розширення географії діяльності Фонду внесло корективи і в умови отримання путівок. На Волині чимало успішних учнів, але отримати подорож у Карпати мали змогу тільки найкращі, а відтак конкуренція була неабиякою. Які досягнення потрібно продемонструвати? Які нагороди здобути для того, щоб стати володарем путівки в Буковель? Відповіді на ці та інші запитання надала менеджер проекту «Відпочинок у Буковелі» Оксана Демчук. Від самого його започаткування саме вона перевіряє кожен пакет документів, який надходить від номінанта, стежить за тим, аби було дотримано всіх умов та правил, а також особисто супроводжує дітей на відпочинок.

– Почнімо відразу з головного запитання. Як змінилися умови отримання путівки у табір «Артек-Буковель»?

– У зв’язку з тим, що Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» розпочав роботу в межах усієї Волинської області, для луцьких учнів конкуренція стала відчутнішою. Раніше проект реалізовувався лише в Луцьку і, відповідно, цю тисячу путівок розподіляли між учнями шкіл обласного центру. Звісно, що критерії відбору дітей на той час були інші, ніж цього року. Якщо у минулі роки в Буковель їздили переможці міських олімпіад, призери міських конкурсів і турнірів, то починаючи з 2016 року, ми підвищили планку щодо успіхів, що їх мають продемонструвати школярі, аби отримати путівку в табір. Відтепер перемоги в міських олімпіадах та конкурсах до уваги не беруться.

– А які критерії Фонд брав за основу цьогоріч?

– Врахувати усі умови направду було непросто, адже талановитої молоді в нас дуже багато, а путівок – 1000. Тому мусили максимально окреслити критерії, які потрібні для перемоги. Попередньо проаналізувавши ситуацію, ми відібрали такі категорії: переможці обласних олімпіад, конкурсів-захистів Малої академії наук, обласних етапів (1, 2, 3 місця); діти, які виступають у галузях культури і мають перемоги у міжнародних конкурсах (управління культури Волинської обласної державної адміністрації відібрало 200 найсильніших дітей); призери чемпіонатів України та кубків України в індивідуальних олімпійських і неолімпійських видах спорту. Ще однією особливістю відбору є те, що командних і колективних досягнень ми не враховуємо. Вікова категорія дітей, які можуть поїхати у Буковель, – 10-17 років (учні 4-10 класів).

– Скільки школярів оздоровилося за всі роки?

– Проект «Відпочинок у Буковелі» реалізовується з 2012 року. За весь цей час оздоровитися в Буковелі змогли понад 5000 учнів.

– Чим особливий табір «Артек-Бу­ковель»?

– Це спортивно-оздоровчий табір. Тут діти активно відпочивають, оздоровлюються в повному сенсі цього слова. Вони дуже багато рухаються, грають у спортивні ігри, естафети та конкурси. Більшість дітей, які потрапили в табір, – призери олімпіад. Вони зосереджені на навчанні, на спорт часу не лишається. Відпочинок в «Артеку-Буковелі» дає цим дітям 10 повноцінних днів, упродовж яких вони можуть підтягнути свій фізичний стан. Ну і, звісно, відпочинок у Буковелі – це зелені карпатські ліси, свіже повітря. Звичайно, путівка на оздоровлення у таборі для багатьох є стимулом навчатися та здобувати наступні перемоги.

– За роки, впродовж яких ви куруєте проект «Відпочинок у Буковелі», запа­м’я­талися діти, які чимось виділялися з-поміж інших?

– Кожна дитина по-своєму особлива. Проте справді є ті, які надихають мене працювати. Один із них – учень ЗОШ №15 Михайло Куделя. У зв’язку з тим, що спортивно-оздоровчий табір має обмеження, не всі можуть потрапити сюди через стан здоров’я. Восени минулого року ми зробили таке нововведення: діти, які мають певні досягнення, але через стан здоров’я не можуть поїхати в табір, мають нагоду поїхати на п’ятиденний відпочинок разом із мамою або татом. На таких умовах у Буковель поїхав і Михайло Куделя. Відпочинок окрилив хлопця та став стимулом розвиватися. Після поїздки Михайло створив мобільний додаток «Помічник вчителя» для організації навчального процесу. Зі своїм проектом хлопець здобув перемогу на міській, обласній та всеукраїнській олімпіадах, а нещодавно Михайло виборов срібло в міжнародному конкурсі комп’ютерних проектів «INFOMATRIX», який проходив у Бухаресті. Тепер він працює над веб-сайтом, де батьки і вчителі зможуть контролювати успішність учнів і програму навчання.

tilkyrazom

Залиште коментар