Волинянка мріє представляти Україну на Олімпійських іграх

Дитячо-юнацька спортивна школа – чи не єдиний заклад у районах Волині, де діти мають змогу регулярно займатися спортом. Проте через неналежне фінансування спортивний інвентар тут лишає бажати кращого.

Шацьку ДЮСШ відвідує понад 120 вихованців. У школі працює три відділення: футболу, дзюдо, веслування на байдарках та каное. Її вихованці беруть участь у всеукраїнських змаганнях та їздять на міжнародні турніри.

Тренер із дзюдо Роман Самолюк зазначає: для того, щоб заняття були ефективнішими, потрібно розвивати матеріально-технічну базу та збільшувати площу спортивної школи.

«До нас на тренування приїжджають діти з сусідніх сіл. Місця для всіх малувато. У борцівському залі поміщається лише 30 матів. А футболісти змушені зимові тренування проводити у спортзалі місцевої школи, де для якісних занять також місця обмаль», – каже Роман Самолюк.dsc_0367

Кандидат у майстри спорту з веслування на байдарках та каное Діана Смоляр ходить у спортивну школу вже чотири роки. Завдяки щоденним наполегливим тренуванням дівчині вдалося досягнути високих результатів. Цьогоріч Діана та ще одна вихованка Шацької ДЮСШ Валерія Терета на чемпіонаті України з веслування на байдарках і каное серед закладів фізичної культури і спорту «Стрімкі човни» першими пройшли в каное-двійці дистанцію 200 м, виборовши звання чемпіонів України.dsc_0371

Тренування юних каноїстів проходять двічі на день. Узимку, коли озеро замерзає, веслувальники працюють у спортзалі, підтримують спортивну форму, граючи у баскетбол. Діана зауважує, що такі зимові перерви збивають зі спортивного циклу і не дають спортсменам розкритися на повну.

«Мені подобається бути на воді. Як ти йдеш на дистанції, докладаєш сил, щоб досягнути певного результату», – мрійливо розповідає каноїстка.

Діана, як і всі спортсмени, мріє про участь в Олімпіаді та хоче повторити успіх олімпійського чемпіона, каноїста Юрія Чебана, який цього року посів перше місце в Ріо-де-Жанейро.

Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» ще з часів його заснування активно підтримує та пропагує розвиток спорту в області. Тому, коли до представництва Фонду в Шацькому районі звернувся директор ДЮСШ з проханням допомогти придбати спортивний інвентар, йому пішли назустріч. У рамках проекту «Оснащення спортивним обладнанням та інвентарем» Фонд придбав для Шацької ДЮСШ футбольні й волейбольні м’ячі, тенісні ракетки і кімоно для юних дзюдоїстів.img_1411

«Саме з таких маленьких діток ми можемо виховати майбутніх чемпіонів Європи, світу, Олімпійських ігор. Не кожному вдасться виграти олімпіаду, але ми впевнені, що такими шляхами, таким методом популяризації заохотимо дітей займатися фізичною культурою та спортом», – зазначає менеджер Фонду Олексій Сорокун.20161102_160250

Юне покоління – майбутнє нашої країни. Тому підтримка талановитої, активної молоді, яка має певні досягнення у галузях науки, мистецтва та спорту, є пріоритетом роботи Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». 

oksy

Залиште коментар