Луцькі школярки вперше змагалися за Кубок Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом»

Виром справжніх емоцій, естетичною футбольною майстерністю та неймовірною напругою запам’ятаються змагання з міні-футболу серед луцьких школярок за Кубок Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Як розповів керівник програми «Волинь спортивна» Дмитро Піддубний,  Фонд неодноразово організовував різноманітні турніри з міні-футболу серед хлопців. Проте серед дівчат такі змагання відбуваються вперше. Боротьбу за Кубок Фонду  вели 10 загальноосвітніх навчальних закладів Луцька. Змагання тривали впродовж трьох днів. Групові етапи відбулися на міні-футбольних полях зі штучним покриттям НВК №26 та ЗОШ №22. У зв’язку з несприятливими погодними умовами фінальну частину  провели у спортивному залі НВК №26.

Отож в результаті напруженої боротьби в матчі за третє місце команда ЗОШ №12 перемогла дівчат ЗОШ №13 з результатом 2:1. За головний приз – Кубок Фонду та звання найкращих футболісток змагалися команди гімназії №4 ім. Модеста Левицького й НВК №24. Переможний гол у фіналі забила учениця гімназії №4 Олександра Джафарова. Дівчина професійно займається  спортом впродовж семи років.

  • Цей гол видався дуже цікавим. Я й сама не очікувала, що м’яч так залетить. Хочеться, щоб такі змагання  відбувалися  частіше, – не стримує емоцій Олександра.

 Мені подобається футбол. Це моє хобі. Люблю поганяти м’ячика. Ця гра видалася цікавою.  Було не легко, але ми перемогли.  Це основне, – ділиться  нападник Дарини Борищук.

Разом з гімназистками радіє їхній вчитель фізкультури Юрій Волинець. Він каже: перш за все ця перемога – заслуга  вчителів кафедри. В навчальному закладі позакласна робота на високому рівні. Вона дає можливість дітям активно проводити дозвілля й вдосконалювати спортивну майстерність.

  • Такі заходи популяризують спорт і дають можливість дітям показати себе, розкрити потенційні можливості. У нас була командна гра, була взаємодія всіх ланок. Гарно відіграла гру наша воротар. До речі, вона теж спортсменка – займається дзюдо, – розповідає Юрій Волинець. – Хочу подякувати Фонду за популяризацію фізичної культури й спорту серед молоді. Думаю, таких змагань повинно бути більше. Тому, що моє кредо в роботі з дітьми –  фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, але жодні ліки не в змозі замінити фізичних вправ.

Зовсім близькою була до перемоги команда НВК  №24. Можливо  не вистачило трішки досвіду чи фарту, проте, школярки вже налаштовуються на перемогу в наступному році.

– Наші дівчата не відвідують додаткових футбольних секцій. Займаються лише у школі, грають з хлопцями на уроках фізкультури. Вихід з групи нам дуже сподобався. Ми грали на міні-футбольному полі. Діти себе проявили. У залі гра була слабшою. Не було комбінаційної гри. Один удар пропустили й програли, – каже вчитель фізкультури НВК №24 Віктор Єзерський.

Одна з найяскравіших футболісток змагань – учениця НВК №24 Вікторія Семенюк. Дівчина грає футбол в школі та у дворі з дівчатами. Проте на полі демонструє високу майстерність та вправність.

Трішки везіння не вистачило й команді ЗОШ №2. Дівчатам не вдалося вийти з групи, проте, переконані, головне участь.  Адже – це новий досвід та цікаві враження.

  • Потрібно проводити якомога більше таких змагань. Вони надають масовості та залучають  дітей до занять спортом, популяризуємо здоровий спосіб життя. У нас є багато змагань для хлопців, хочеться щоб і дівчата не були обділені.  Вони теж хочуть грати,  прогресувати, – переконана вчитель фізкультури  ЗОШ №2 Олена Хомич. – Нашу школу представляли дівчатка сьомого класу. Вони є чемпіонами міста з міні-футболу. Можливо чиєсь ім’я ми ще почуємо у майбутньому.

Традиційно ніхто з команд-учасниць не лишиться без подарунків. Усі отримали фірмові футбольні  м’ячі з логотипом Фонду, призерів нагородили  медалями, а переможці повезуть у свою школу головний приз змагань – Кубок Фонду.

27–29 травня, Фонд організовує чергові  змагання. На шкільних міні-футбольних полях відбудеться ІІ турнір серед вчителів та батьків учнів закладів загальної середньої освіти м. Луцька. Нагадаємо, що торік  переможцями І турніру стала команда НВК №9. Чи лишить навчальний заклад цьогоріч звання чемпіонів за собою, незабаром дізнаємося.

 

tilkyrazom

Залиште коментар