Видовищні змагання та особисті рекорди: у Ковелі відбувся ХІІ міжнародний пробіг

ХІІ ковельський міжнародний пробіг, що відбувся 9 травня у центрі міста залізничників, попри похмуру погоду, зібрав багато учасників та глядачів. Випробувати свої сили на центральну вулицю Ковеля прийшли люди різного віку й фізичної підготовки. Найстаршому учасникові забігу – 83 роки. Наймолодшого – двомісячного ковельчанина ­– мама під час марафону везла у візочку, доки він солодко спав.

Хоча ковельський міжнародний пробіг відбувається дванадцятий рік поспіль, щоразу організатори знаходять чим здивувати глядача. Цьогоріч участь у півмарафоні взяли не лише професійні спортсмени та аматори з різних регіонів України, Польщі, Білорусі, а й Франції.

Заслужений майстер спорту України з легкої атлетики, чемпіон Європи та світу з бігу на 1500 м в приміщенні, учасник Олімпійських ігор у Сіднеї, Афінах (п’яте місце) та Пекіні Іван Гешко брав участь у ковельському забігові вперше. Дистанцію в 21 км спортсмен пробіг третім.

Це мій другий півмарафон у житті, тому результатом я задоволений, – каже Іван Гешко. – Волинь – приклад усій Україні, як треба розвивати спорт. Такі заходи – це не лише популяризація здорового способу життя, а й спілкування та нові знайомства.

Задоволене результатом і подружжя спортсменів-любителів Валентин Шевчук та Тетяна Галка. Хоча вони й не посіли призового місця, та чоловік каже, що встановив особистий рекорд – 1 год 49 хв на дистанції 21 км. Валентин і Тетяна вже два роки разом беруть участь у таких заходах. Уже за місяць подружжя планує взяти участь у тернопільському пробігові.

Спорт для нас – це хобі. Раніше ми ходили в тренажерний зал. Бігати ж надихнув друг-спортсмен. Коли почали бігати, нам це сподобалося. Це вже як наркотик. Часом тиждень не побігаєш, то аж ламає, – ділиться враженнями Валентин Шевчук.

Без бігу не уявляють свого життя і ковельчани Сергій Котік та Олександр Майданський. Обидва чоловіки протягом кількох десятків років ранок починають з пробіжки. Традиційною стала й участь у ковельському пробігу. Цього року чоловіки пробігли дистанцію в шість кілометрів.

Випробували свої сили у забігу й люди з обмеженим можливостями. Пересуваючись за допомогою інвалідних візків та палиць, вони демонстрували неймовірну силу духу та цілеспрямованість.

Після забігу дорослих на старт вийшли дітлахи, які долали короткі дистанції. Діти з обмеженими можливостями бігли разом з батьками. На юних обличчях – яскраві емоції, адже кожен хоче перемогти. На очах тих, хто прибіг останнім, – сльози. Та без подарунка цього дня не залишилася жодна дитина.

Другий рік поспіль ковельський міжнародний пробіг відбувається за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом». Зі слів заступника голови правління Фонду Ореста Маховського, такі заходи напряму пов’язані з роботою Фонду, адже мають на меті популяризацію здорового способу життя.

Ковельський міжнародний пробіг – наймасовіший захід не тільки в місті, а й у Волинській області. Учасники марафону – люди різного віку: від двомісячної дитини до 83-річного дідуся. У цьому його особливість. Серед учасників багато молоді та дітей. Дехто з них на таких змаганнях встановлює перші спортивні рекорди в житті. Важливо підтримати таких учасників та дати стимул далі працювати над собою, – резюмував Орест Маховський.

Організатор заходу, президент ГО «Спортивний клуб Ковель» Юрій Семенюк каже, що з кожним роком захід набуває все більших масштабів. Відповідно, збільшується й кількість учасників. Проте з кожною організацією змагань стає все важче знайти спонсорів, які погодилися б вкласти гроші у проведення заходу.

Ковельський міжнародний пробіг відбувається дванадцятий рік. Його мета – популяризувати здоровий спосіб життя, заохочувати молодь займатися спортом. Щоб люди провели вихідний не за комп’ютером чи айфоном, а вийшли в місто й з користю витратили час, – наголосив Юрій Семенюк.

tilkyrazom

Залиште коментар