Виховання із Богом у серці

Недільна школа при храмі Волинської ікони Божої Матері м. Луцька працює п’ятий рік. Це місце духовного розвитку дитини на основі вивчення Божого Слова. Наразі тут діє 4 класи, діти в яких розділені на вікові категорії. Всього недільну школу відвідують близько 70 дітей не лише з мікрорайону Львівської, де знаходиться храм, а й інший кварталів Луцька та сусідніх сіл.

Духівником вихованців недільної школи є благочинний Луцького міського округу, настоятель храму Волинської ікони Божої Матері, протоієрей Олександр Богданов. Саме з його ініціативи та підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» заняття у школі стануть ще цікавішими. На прохання отця Олександра Фонд подарував недільній школі лазерний кольоровий принтер.

Священник розповідає, що раніше він проводив заняття в храмі після служби для усіх охочих діток. Зараз є окреме приміщення недільної школи. Це дало можливість поділити діток на 4 вікові категорії. У неділю о 12 годині проводять заняття для дітей 9-11 і 12-14 років, а о 13 годині займаються з молодшими відвідувачами. Якщо  дітки дошкільного віку, то вони приходять з батьками. Крім цього у суботу працюють гуртки. Дітки займаються у вокально-хоровій та в художній студіях. Заняття в недільній школі безкоштовне.

– Тепер в нас є 10 викладачів. Це студенти регентських класів, що при духовній семінарії. Вони допомагають проводити уроки, заняття-лекції. Ми стараємося зацікавити діток, розповісти щось нове. Даємо інформацію додому, щоб дитина прочитала та краще засвоїла матеріал. Для цього потрібен був принтер. Дякуємо працівникам Фонду, що відгукнулися на наше прохання, – зазначає отець Олександр.

У недільній школі не лише вивчають Боже Слово, а й усіляко заохочують дітей, урізноманітнюють заняття та дозвілля.

– Ми готуємо різні театральні постановки, аби через мистецтво показати добро й зло. Потім діти ставлять вистави на території храму, – додає матушка Наталія. – У нас є дитячий хор, який співає на службі. Також ми вчимо українські народні пісні. Влаштовуємо до свят різні художні конкурси, спортивні естафети, змагання, проводимо різноманітні майстер-класи. Наприклад, на Покрову, крім розважально-рухливих ігор, разом з дітками варили куліш, напередодні Різдва робили ялинкові прикраси з солоного тіста, на Стрітення виготовляли та декоративно прикрашали стрітенську свічку, а перед Пасхою  розписували писанки, потім ними прикрашали храм. Щоб дітям було цікаво потрібно постійно придумувати щось нове.

Такі заняття до вподоби слухачам. Анастасія Гринчук вже кілька років відвідує недільну школу. Занять практично не пропускає, адже подобається все – і вчителі, і навчальна програма.

– Ми тут вивчаємо Біблію, життя праведних людей, багато всього цікавого. Я беру участь у театральних постановках. Ми переодягалися, розважали дітей. Це дуже цікаво, – каже Діма Савчук.

Тринадцятирічний Микола Богданов зауважує, що в сучасному світі дуже мало закладів, де діти могли б не лише здобувати освіту, а й духовно розвиватися, навчатися Божого Слова, тому такі недільні школи потрібні.

–  Я відвідувала багато недільних шкіл, проте це одна з найкращих. Мені тут дуже подобається. Тут дружній колектив, а заняття надихають, розповідає ще одна слухачка недільної школи при храмі Волинської ікони Божої Матері Олександра Грись.
Дівчина відвідує заняття з перших днів. Попри те, що Олександра проживає у 40 кварталі, щонеділі їде крізь усе місто, аби навчитися чомусь новому.

–  Діти – це інвестиція у майбутнє. Якщо дитина духовно розвивається, то їй і в житті легше, вона розуміє ціну і сенс життя та стає добрим громадянином, – резюмує отець Олександр.

tilkyrazom

Залиште коментар