Як мультимедійний комплекс змінив життя сільської громади

У селі Переспі Рожищенського району, біля сільського клубу гамірно, як ніколи. Діти місцевої школи грають у футбол на подвір’ї, забиваючи м’яча в уявні ворота з чорнобривців. Футбол тут полюбляють усі хлопці, і не лише грати, а й дивитися по-телевізору. Однак великого екрану на якому молодь і діти могли б переглядати спортивні матчі, в селі немає.dsc_0636

А єдине  місце розваг – місцевий бар. Відколи ініціативні мешканці села взяли участь у проекті «Ініціативні громади» Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», у місцевому клубі з’явився мультимедійний комплекс.

dsc_0503

6 місяців тому директором сільського клубу стала 24-річна Оксана Мельник. Дівчина закінчила факультет соціальних наук за спеціальністю «Культурологія» Східноєвропейського університету імені Лесі Українки і повернулася в рідне село у пошуках роботи. Саме в цей час сільський голова Віктор Лук’янчук шукав директора місцевого будинку культури. Оксана не гаючи часу,  написала заяву і за її кандидатуру згодом проголосували депутати сільради.dsc_0482

Тепер відповідальності в молодої дівчини чимало. Не лише організувати гурткову роботу, а й залучати молодь до спілкування, і активного відпочинку. У цей час саме тривало ЄВРО 2016. Молодь традиційно ходила до генделика, як його називають у Переспі, на перегляди трансляцій. І щоб не організовувала Оксана в клубі, ніхто не приходив. Так народилась ідея облаштувати у фойє будинку культури молодіжну зону з мультимедійним комплексом. З пропозицією директор клубу звернулася до сільського голови. Коштів в бюджеті сільради, які б можна виділити на ноутбук та проектор не було. Відколи в Рожищі відкрилося представництво Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», мешканці Переспи дізналися за проект «Ініціативні громади». Не гаючи часу, Оксана Мельник організувала активну молодь і написала звернення у Фонд, на участь у співфінансуванні проекту «Футбол на великому екрані».

dsc_0519

На представництві Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Оксані Мельник  допомогли зібрати документи. Залишалося чекати рішення і головне знайти частку  коштів від громади. Оксана каже – вона особисто спілкувалася і  мотивувала здавати кошти для участь у проекті, аби в клубі з’явився мультимедійний комплекс. В результаті громада і сільська рада дали 30 відсотків від вартості обладнання. Решту дофінансував Фонд «Тільки разом».

 У день відкриття молодіжної зони на подвір’ї села дітей та молоді чимало. Хтось грає у м’яча, інші чекають на перегляд мультфільмів. Вони стали першими, хто побачить свій проект в дії.  А розпочали відкриття з пісні, яку підготували  учасники вокальної групи, яка діє у клубі. Більше 20- ти дівчат  підготували сольні номери, пісні та вірші про Україну і рідне село.

dsc_0630 dsc_0619

  Під час урочистого заходу, до мешканців Переспи звернувся керівник центральної філії Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» – Сергій Костриченко.

dsc_0550

«У будинку культури збираються люди, які хочуть щось побачити і дізнатися. У вас великі перспективи в селі. У вас активний сільський голова і керівник будинку культури Оксана. Можливо, цей проект стане одним із перших кроків до розвитку цього будинку культури», – зазначив  Сергій.

  У планах в молодого директора облаштувати зону для переглядів художніх і мультиплікаційних фільмів, провести до клубу Інтернет. Проводити тут майстер – класи, вчитися разом за відеоуроками і об’єднувати молодь не за алкогольними напоями в барі, а в колі друзів, з яким весело дивитися  сучасний фільм. Оксана Мельник зазначила,  що єдина із факультету, хто повернувся з великого міста в рідне село, аби тут розпочати творчий шлях і кар’єру. У планах дівчини чимало ідей і проектів, які вона прагне втілити спільно із Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом». Головне, каже Оксана, переконати громаду діяти і власними силами робити щось для рідного села, аби не відставати від міста.dsc_0643

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

oksy

Залиште коментар